FIBARO, jedna z najszybciej rozwijających się firm branży smart home, producent urządzeń Internetu rzeczy, rozpoczyna współpracę z QNAP dostarczającym kompleksowe rozwiązania sieciowych pamięci masowych (NAS) na rynek globalny. Rozwiązanie proponowane przez obu producentów to odpowiedź na oczekiwania rynku IoT.

Już wkrótce wszystkie funkcje systemu FIBARO będą dostępne dla posiadaczy serwerów NAS firmy QNAP. Dzięki połączeniu doświadczeń i technologicznych zasobów obu firm, do stworzenia inteligentnego domu wystarczy serwer i urządzenia peryferyjne – czujniki ruchu, zalania, sterowniki rolet, oświetlenia etc. Serwery QNAP NAS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek IT na świecie. Zapewniają łatwość użytkowania, rozbudowane możliwości operacyjne, dużą pojemność dysków, niezawodność działania i bezpieczeństwo.

Z kolei FIBARO to niezmierzone możliwości jednego z najbardziej innowacyjnych systemów inteligentnego domu na świecie. Opracowany i produkowany w Polsce system pozwala kompleksowo zarządzać instalacjami i urządzeniami domu oraz jego najbliższego otoczenia. Dzięki modułowej architekturze może być łatwo i w dowolnym momencie rozbudowany lub pomniejszony. To wielki atut w czasach zwiększonej mobilności i częstych przeprowadzek. System można po prostu spakować i uruchomić w nowych warunkach, w nowym miejscu, gdzie zadba o komfort, bezpieczeństwo oraz racjonalne wykorzystanie energii. Ponieważ inteligentny dom FIBARO jest w całości bezprzewodowy, nie wymaga remontów ani uciążliwych zmian w instalacji elektrycznej.

Sercem systemu FIBARO jest centralka, która zarządza czujnikami oraz urządzeniami wykonawczymi. Dzięki współpracy z QNAP będzie możliwe przeniesienie jej funkcji na serwer NAS. Wystarczy, że posiadacze serwerów zainstalują na nich odpowiednią aplikację i zaopatrzą się w niewielkie urządzenie USB z kontrolerem Z-Wave przypominające zwykłego pendrive’a. Od tego momentu staną się właścicielami inteligentnego domu. Aby rozszerzyć funkcjonalność serwera i stworzyć “prawdziwy” system, potrzebne są jeszcze czujniki oraz urządzenia wykonawcze. Automatyzacja oświetlenia, ogrzewania, monitoring, zarządzanie roletami i oknami, alarmy przeciwzalaniowe i przeciwpożarowe, ustawianie kompleksowych scen, czyli zaprogramowanych sekwencji działań realizowanych przez domowe urządzenia – to wszystko czeka na posiadaczy serwerów NAS uzbrojonych w oprogramowanie i technologię FIBARO. Nawet w tak podstawowej konfiguracji za pomocą smartfona będą mogli uruchomić muzykę lub filmy przechowywane na dysku – i to z dowolnego miejsca na świecie.

W porównaniu z klasycznym systemem bazującym na centralce posiadacze maszyn NAS dysponują potężnym zapleczem, które mogą włączyć do inteligentnego domu na różne sposoby. Najbardziej oczywiste pomysły to domowe centrum multimedialne lub serwer archiwizujący nagrania monitoringu. Oficjalna premiera rozwiązań FIBARO dla QNAP NAS planowana jest w roku 2017, ale już podczas tegorocznej edycji targów CeBIT zapraszamy na stoisko QNAP (Hala 2, Stoisko C63), gdzie będzie można sprawdzić, jak działa integracja.

 

O FIBARO

Fibar Group S.A. to innowacyjna firma z Polski działająca w branży IoT (Internet of Things), która w ciągu sześciu lat od rozpoczęcia działalności stała się jedną z wiodących marek na świecie, sprzedając swoje produkty na międzynarodowych rynkach. Fibar Group S.A. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu FIBARO, który jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań automatyki budynkowej dostępnych na rynku. FIBARO opiera się na technologii Z-Wave – to metoda komunikacji, pozwalająca na bezinwazyjną instalację systemu w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. System posiada przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, który nie sprawi problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. FIBARO to system w pełni stworzony, rozwijany i produkowany w Polsce. Więcej informacji na stronie www.fibaro.com.

 

O QNAP

QNAP Systems, Inc., zgodnie ze swoją obietnicą „Dostawcy wysokiej jakości urządzeń sieciowych”, ma na celu dostarczenie kompleksowej oferty sieciowych pamięci masowych (NAS) oraz sieciowych rejestratorów wideo (NVR) łatwych w użyciu, solidnych, o dużej pojemności oraz godnej zaufania niezawodności. QNAP integruje technologie i design, aby dostarczyć wysokiej jakości produktów, które efektywnie poprawią pracę biznesu dzięki udostępnianiu plików, wirtualizacji aplikacji, zarządzaniu pamięcią masową oraz monitoringiem oraz wzbogacają życie rozrywkowe dla użytkowników domowych oferując multimedialne centrum rozrywki. QNAP, z siedzibą główną w Tajpej, dostarcza swoich rozwiązań na rynek globalny z nieustanną innowacją i pasją.

W dniu otwarcia targów CeBIT 2017 firma QNAP® Systems, Inc. przedstawia na swoim stoisku (C63, hala 2) swoją wizję rozwoju Internetu Rzeczy – prezentując technologię QIoT połączoną z koncepcją inteligentnego domu i przeznaczonymi dla niego systemami monitoringu, bezpieczeństwa oraz multimediów. Goście odwiedzający stoisko firmy mogą również zapoznać się z szerokim portfolio produktów i rozwiązań dla użytkowników domowych, małych i średnich firm, a także korporacji – wśród nowości znalazł się m.in. Thunderbolt™ 3 NAS, QBoat (serwer QTS IoT), NAS obsługujący nośniki optyczne, potężne rozwiązania storage dla największych organizacji (z funkcjami High Availability oraz archiwizowaniem danych z nośników Blu-ray Disc), a także inteligentne usługi automatyzacyjne oraz aplikacje multimedialne. QNAP prezentuje na CeBIT 2017 nowości z zakresu storage ze swoimi partnerami z tego segmentu – firmami ABUS®, Panasonic®, Seagate® oraz WD®.

„QNAP NAS stał się czymś więcej niż prostym rozwiązaniem do przechowywania danych, a tworzone przez nas inteligentne oprogramowanie połączone ze sprzętem o najwyższej wydajności pokazuje, że nasza firma ewoluuje i rozwija swoje produkty NAS, tak by spełniały wymagania współczesnych użytkowników domowych, biznesowych i korporacyjnych” – komentuje Meiji Chang, General Manager firmy QNAP.

Inteligentny dom – dzięki QIoT Suite Lite oraz aplikacjom multimedialnym

QNAP prezentuje podczas imprezy spójną ofertę inteligentnych rozwiązań, znacząco usprawniających życie i pracę użytkowników – z pomocą całego zestawu wszechstronnych aplikacji i użytecznych funkcji. Pokazywany na stoisku firmy QVR Pro jest rozwiązaniem do monitoringu wideo następnej generacji, które może współpracować z łatwymi do integrowania modułami Internetu Rzeczy tworzonymi przy pomocy QIoT Suite Lite – pozwala to użytkownikom np. na definiowanie parametrów zapisu materiałów w oparciu o wskazywane przez niego kryteria (np. wystąpienie określonego wydarzenia). Dzięki użyciu aplikacji QIVA app, QNAP NAS zmienia się z kolei w serwer IVA, co pozwala na generowanie zdefiniowanych przez użytkownika powiadomień, które będą wysyłane do urządzeń współpracujących z QIoT Suite Lite. W praktyce oznacza to np., że jeśli QIVA wykryje w domu pożar (np. dzięki danymi z czujnika dymu/temperatury), to może wysłać do QIoT Suite Lite stosowny alert, który spowoduje uaktywnienie podłączonej do Arduino Yun syreny oraz alarmu pożarowego. Na stoisku firmy będzie można również zobaczyć, jak w praktyce wygląda współpraca QNAP z systemem automatyki domowej Fibaro®.

Aplikacja “Cinema28” pozwala na wielostrefowe odtwarzanie audio i kontrolowanie tego procesu na każdym urządzeniu multimedialnym podłączonym do NAS-a przez HDMI, Bluetooth®, DLNA®, AirPlay® lub Chromecast™. “DJ2 Live” to z kolei działająca w czasie rzeczywistym, oparta na prywatnej chmurze platforma, która pozwala na prowadzenie transmisji wideo na żywo w rozdzielczości do 4K i automatyczne zapisywanie wszystkich nagrań na prywatnym, bezpiecznym i pojemnym urządzeniu QNAP NAS.

Na targach prezentowana będzie również aplikacja “IFTTT Agent”, pozwalające na automatyzowanie codziennych zadań z poziomu QNAP NAS. Użytkownicy mogą w łatwy sposób przygotowywać aplety NAS, łączące ze sobą różne podłączone do Internetu usługi i urządzenia – co pozwala na tworzenie prostych lecz niezwykle użytecznych zadań realizowanych wspólnie przez różne aplikacje. QNAP NAS może również stać się bezprzewodową stacją bazową – po zainstalowaniu w nim kompatybilnej bezprzewodowej karty sieciowej PCIe. Dzięki aplikacji WirelessAP Station, użytkownicy mogą tworzyć połączenia bezprzewodowe dla laptopów i urządzeń smart, zestawiając bezpieczne połączenia i definiując dowolnie optymalną prędkość transferu dla każdego z nich.

Na CeBIT swoją premierę będzie miał również “AfuBot” – robot będący uzupełnieniem QNAP NAS i mogący pełnić funkcje administracyjne, multimedialne i komunikacyjne. AfuBot umożliwia m.in. sterowanie kluczowymi funkcjami multimedialnymi NAS-a za pomocą poleceń głosowych, a także komunikację audio i wideo pomiędzy AfuBot, QNAP NAS oraz urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android™ lub iOS®. Nowe urządzenie pracuje pod kontrolą Android™ 6 i jest kompatybilne z aplikacjami QNAP w zakresie zarządzania i multimediów. AfuBot jest symbolem i dowodem innowacyjności QNAP w zakresie rozwijania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kompletne rozwiązanie: aplikacje zwiększające produktywność i korporacyjny system storage

Od przechowywania danych, przez zarządzanie nimi, pracę grupową, aż po backup i archiwizację – QNAP dostarcza użytkownikom dopracowany zestaw sprzętu i oprogramowania, w pełni wspierający funkcjonowanie biznesu. Użytkownicy mogą np. korzystać z aplikacji File Station (np. do importowania plików), Notes Station (służącej do grupowej pracy nad dokumentami), Qsirch (pełnotekstowej wyszukiwarki plików), QmailAgent oraz Qcontactz (służącej do centralnego zarządzania kontami e-mail oraz kontaktami) oraz Qfiling, automatyzującej proces archiwizowania plików. Możliwe jest również zainstalowanie Findo – dodatkowego asystenta wyszukiwania – w działającej na NAS-ie maszynie wirtualnej z Windows® VM i wykorzystanie go np. do przeszukiwania e-maili, prywatnych chmur i plików przechowywanych offline.

Wykorzystanie wyposażonego w zdublowane kontrolery modelu Enterprise ZFS NAS (ES1640dc v2) lub wyposażonego w dwa systemy operacyjne (QES lub QTS) modelu TES-1885U jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, chcących wdrożyć rozwiązanie storage obsługujące krytyczne dla danej organizacji zasoby. Enterprise ZFS NAS jest typowym, wysoko wydajnym serwerem storage High Availability VM storage, zaś TES-1885U doskonale sprawdza się podczas tworzenia backupu VM online (z wykorzystanie NAKIVO® VM Backup QPKG) oraz offline (QNAP SnapSync), z opartą na migawkach  technologią Remote Replica. QNAP zawarł również partnerstwo z firmą Panasonic – jego efektem jest prezentowanie na targach obsługującego archiwizację z nośników Blu-Ray datacenter, zbudowane w oparciu o QNAP NAS oraz Panasonic Optical Disc-Based Data Archive System.

Nowe produkty:

  • TVS-1282T3: Pierwszy i jedyny na rynku Thunderbolt™ 3 NAS, wykorzystujący procesory Intel® 14nm Core™ i5/i7 siódmej generacji, wyposażony w cztery porty Thunderbolt 3 i będący rozwiązaniem łączącym 3 technologie: Thunderbolt/NAS/iSCSI SAN. TVS-1282T3 idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie wyposażonego w port Thunderbolt komputera Mac® lub Windows, wykorzystywanego np. do edycji materiałów wideo 4K, przechowywania plików i sprawnego ich udostępniania.
  • Seria TS-x53B: wyposażona w czterordzeniowy, wykonany w 14-nm procesie technologicznym procesor Intel® Celeron® J3455 1.5GHz oraz port USB Type-C QuickAccess, przyciski dotykowe OLED, zintegrowany głośnik, wejścia i wyjścia audio raz dwa porty HDMI 4K. Ten model jest również pierwszym w swojej klasie, który oferuje możliwość rozbudowy o moduły PCIe – port PCIe umożliwia podłączenie karty sieciowej 10GbE networking, dysków M.2 SSD oraz kart rozszerzeń USB 3.1 10Gbps – zapewniając tym samym użytkownikom dużą elastyczność.
  • Adaptery QM2 M.2 SSD/10GbE: Innowacyjne karty PCIe, pozwalające wyposażyć kompatybilnego NAS-a QNAP w obsługę dwóch dysków M.2 SSD (wykorzystywanych do cache’owania oraz obsługi auto-tieringu Qtier™) oraz łączności 10GbE/5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE RJ45 (funkcje mogą różnić się w zależności od modelu). Karty wyposażone są w czujnik temperatury M.2 SSD pozwalający na stałe monitorowanie pod kątem ew. przegrzewania się oraz cichy moduł chłodzący (wykorzystujący radiator i inteligentny wentylator) – pozwala to na osiągnięcie wysokiej wydajności i wyeliminowanie ryzyka przegrzania.
  • TS-1685: Solidny Xeon D Super NAS klasy enterprise, wyposażony w 12 zatok na dyski 3,5” i cztery na 2,5-calowe SSD. Sześć złączy SATA 6Gb/s M.2 oraz technologia QNAP Qtier pozwalają na skorzystanie z funkcji SSD caching i osiągnięcie najwyższej wydajności. Trzy złącza PCIe dają użytkownikowi pełną elastyczność w kwestii dopasowania urządzenia do swoich potrzeb – może on zainstalować np. adaptery 10/40 GbE, karty graficzne, moduły PCIe NVMe SSD lub karty USB 3.1.
  • TVS-882BR: NAS wyposażony w wykonany w 14-nm procesie produkcyjnym procesor Intel® 14nm Core™ i3/i5/i7 siódmej generacji i kompatybilny z napędami optycznymi – dzięki czemu oferuje dodatkową metodę transferowania danych na dyski serwera. Po zamontowaniu układu optycznego, użytkownicy mogą backupować dane bezpośrednio na dyski – tworząc w ten sposób dodatkową warstwę ochrony. Wśród obsługiwanych napędów warto znalazły się urządzenia kompatybilne z nośnikami Blu-ray Disc oraz BDXL/M.
  • QBoat: Serwer QTS IoT wykorzystujący układ Intel® AnyWAN™ SoC GRX750, który można wykorzystać do łączenia i zarządzania urządzeniami i aplikacjami Internetu Rzeczy. Urządzenie jest wygodnym w użyciu rozwiązaniem dla firm chcących wykorzystać ogromny potencjał związany z przemysłowym wykorzystaniem Internetu Rzeczy.

Dostępność:

Dostępność QVR Pro, QIoT Suite Lite, QIVA, Cinema28, DJ2 Live, AfuBot oraz pozostałych zapowiedzianych produktów będzie oficjalnie zapowiadana oddzielnie w późniejszym terminie.

 

Firma Synology® Inc. ogłosiła publikację wersji beta  Synology Cloud2 (w skrócie Synology C2), pionierskiej usługi, której celem jest optymalizacja kopii zapasowych rozwiązań NAS w chmurze publicznej dedykowanej dla rozwiązań Synology NAS.

„Synology C2 to nasze zobowiązanie do zapewniania kompleksowych rozwiązań pamięci masowych i kopii zapasowych pod jedną zaufaną nazwą. Dzięki temu dane naszych użytkowników będą obsługiwane z wysokim poziomem doświadczenia, z którego słynie firma Synology”, powiedział Vic Hsu, dyrektor generalny Synology Inc.

Firma Synology utworzyła pierwsze centrum danych dla usługi Synology C2 w Niemczech.

„Usługa Synology C2 eliminuje wady usług chmury publicznej ogólnego zastosowania oraz udostępnia użytkownikom usługi DSM konsolę stworzoną specjalnie z myślą o zarządzaniu kopiami zapasowymi rozwiązań NAS, z funkcjami odzyskiwania elementów, monitorem pulpitu i szyfrowaniem po stronie klienta. Taka kombinacja możliwości nie była wcześniej dostępna dla serwerów NAS”, powiedział Jia-Yu Liu, starszy menedżer w dziale usług w chmurze i kopii zapasowych.

Program beta usługi Synology C2 Backup

W związku z wprowadzeniem wersji beta usługi Synology C2 firma Synology będzie oferować bezpłatną wersję próbną beta swojej usługi C2 Backup. Ta dostępna tylko dla użytkowników usługi DSM z Europy bezpłatna usługa będzie udostępniana na zasadzie kolejności zgłoszeń. Uczestnicy programu beta będą mogli skorzystać z 1 TB pamięci w chmurze, w tym 11 wersji swoich kopii zapasowych, przez okres 3 miesięcy. Po zakończeniu tego okresu Synology C2 Backup stanie się usługą płatną, wraz z oficjalną publikacją.

Dodatkowe informacje na temat usługi Synology C2 i programu beta usługi C2 Backup można znaleźć tutaj:

http://sy.to/synplc2backup

O firmie Synology

Synology produkuje rozwiązania sieciowej pamięci masowej (NAS) oraz monitoringu IP, które zmieniają sposób, w jaki użytkownicy zarządzają danymi i realizują zadania związane z nadzorem w erze przetwarzania w chmurze. W pełni wykorzystując zalety najnowszych technologii, firma Synology zapewnia użytkownikom niezawodne i przystępne cenowo rozwiązania do centralizacji zasobów pamięci masowych oraz kopii zapasowych, udostępniania plików na zewnątrz i wdrażania profesjonalnych rozwiązań nadzoru wizyjnego. Synology stawia sobie za cel oferowanie produktów o przyszłościowych funkcjach oraz najlepszych w swojej klasie usług dla klientów.

Izraelska firma Ctera Networks, oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu kompleksowe zabezpieczenia danych z serwerów i stacji roboczych oraz korporacyjnych rozwiązań synchronizacji i współdzielenia danych, nawiązała współpracę firmą IBM, liderem rozwiązań IT dla biznesu, w obszarze rozwoju w wzajemnej współpracy w zakresie rozwiązań chmurowych i backupu.

W ramach współpracy nastąpiła pełna integracja rozwiązań „Ctera Cloud” oraz „IBM Bluemix” i ”IBM Cloud Storage”. Celem tego połączenia jest dostarczenie przedsiębiorstwom i dostawcą usług bezpiecznej i kompletnej platformy do przechowywania i ochrony  danych, w postaci jednego i ekonomicznego rozwiązania. Kluczowe cechy rozwiązania Ctera Cloud i „IBM Bluemix”:

  • dowolny wybór infrastruktury IBM: prywatna, publiczna, hybrydowa
  • rozwiązanie umieszczone za firewall aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa i prywatności
  • szyfrowanie end-to-end i generowanie prywatnych kluczy
  • możliwość przekształcenia swojej infrastruktury w model dostawcy usług
  • centralne zarządzenie tysiącami użytkowników, biur i firm
  • ochrona serwerów ulokowanych w chmurze

 

QNAP® Systems, Inc. zaprezentował nowego NAS-a – model TS-431X, czyli dostępny w korzystnej cenie, dwurdzeniowy serwer NAS dla firm, obsługujący 4 dyski oraz wyposażony we wbudowany port 10GbE SFP+ port oraz wspomagane sprzętowo szyfrowanie. Urządzenie zaprojektowano z myślą o uruchamianiu na nim najróżniejszych aplikacji, wyposażono je też w bogaty zestaw narzędzi i funkcji (m.in. wirtualizację kontenerową, rozwiązania do centralnego zarządzania pocztą, czy aplikacje do notatek działającą w prywatnej chmurze). Dzięki temu TS-431X jest idealnym NAS-em dla małych i średnich firm, które potrzebują niezawodnego i gwarantującego szybki transfer danych rozwiązania do backupu i przywracania danych, tworzenia prywatnej chmury czy przetwarzania danych.

Nowy NAS wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor AnnapurnaLabs Amazon Alpine AL-212 1.7 GHz 4 oraz 2/8 GB pamięci DDR3 RAM (z opcją rozbudowy wersji 2 GB do 8 GB). Model TS-431X zapewnia prędkości odczytu danych do 956 MB/s (w przypadku 10GbE) oraz do 312 MB/s odczytu danych w przypadku korzystania z szyfrowania AES 256-bit. Zintegrowany port 10GbE SFP+ pozwala na osiągnięcie ogromnych prędkości przesyłu danych, kluczowych podczas szybkiego backupu czy przywracania danych w firmach.

TS-431X został stworzony, by pomóc firmom w obsłudze coraz bardziej wymagających aplikacji biznesowych – model ten doskonale sprawdzi się w organizacjach, którym zależy na wysokich transferach danych, ale które jednocześnie musza liczyć się z ograniczeniami budżetowymi” – wyjaśnia Dan Lin, Product Manager QNAP.

QNAP TS-431X wyposażony jest w aplikację Container Station, która integruje „lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker®, pozwalające na nieograniczone korzystanie z kontenerowych aplikacji. Urządzenie oferuje również rozwiązanie o nazwie QIoT Containers, umożliwiające przechowywanie danych z aplikacji Internetu Rzeczy (IoT) i pomagające firmom tworzenie mikrousług wykorzystujących IoT, a także modernizowanie starszych aplikacji w celu zwiększenia możliwości biznesowych.

Model TS-431X jest również kompletnym rozwiązaniem NAS, zapewniającym użytkownikom nie tylko wygodne, międzyplatformowe udostępnianie i synchronizację danych oraz ich backup, odtwarzanie i zabezpieczanie, ale także bogaty zestaw aplikacji zwiększających produktywność. QmailAgent umożliwia centralne zarządzanie wieloma kontami e-mail (z popularnych publicznych usług pocztowych oraz serwerów IMAP), Notes Station to z kolei dostępne online narzędzie do notatek z funkcją pracy grupowej, zaś Qsync jest rozwiązaniem do wygodnego synchronizowania danych pomiędzy różnymi urządzeniami i użytkownikami. Potężna wyszukiwarka pełnotekstowa Qsirch pozwala na szybkie zlokalizowane plików zapisanych na dyskach NAS-a. Model TS-431X obsługuje również serwer oraz klienta VP, system monitoringu IP oraz funkcję VJBOD (Virtual JBOD) pozwalającą na wykorzystanie NAS-a do rozszerzania pamięci innych urządzeń QNAP NAS.

Specyfikacja

  • TS-431X-2G: 2GB DDR3 RAM (2GB x1)
  • TS-431X-8G: 8GB DDR3 RAM (8GB x1)

4-zatokowy model tower, dwurdzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-212 1.7 GHz dual-core, wspierane sprzętowo szyfrowanie; dyski 2.5″/3.5″ SATA 6Gbps HDD / SSD z obsługą hot-swap; 1 x port 10 Gigabit SFP+, 2 x port Gigabit RJ45; 3 x port USB 3.0 port, złącze Kensington.

Dostępność

Nowy model QNAP TS-431X NAS jest już dostępny.

Kontakt

biuro@blog.storageit.pl

QNAP® Systems, Inc. oficjalnie zaprezentował nową, biznesową serię montowanych w szafie rack NAS-ów – TS-x31XU. W ramach serii dostępne są wersje 4-,8- i 12-zatokowe, wyposażone w pojedyncze lub redundantne źródła zasilania. Urządzenia posiadają czterordzeniowe procesory Annapurna Labs Alpine AL-314 1.7 GHz ARM® Cortex-A15, 4 lub 12 GB pamięci DDR3 RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB), dwa wbudowane porty 10GbE SFP+ oraz obsługę innowacyjnych technologii VJBOD (Virtual JBOD) i Container Station. Nowości stanowią tym samym wysoko wydajne, wielofunkcyjne i efektywne energetycznie rozwiązania storage dla biznesu.

Dzięki powyższym atutom, a także sprzętowemu systemowi szyfrowania i obsłudze SSD cache, czterordzeniowe modele z serii TS-x31XU z dwoma portami 10GbE SFP+, gwarantują użytkownikom doskonałą wydajność sieciową i transfery na poziomie nawet 1,242 MB/s. Istnieje również możliwość zainstalowania dodatkowej jednoportowej karty 10GbE PCIe, co pozwala na większą elastyczność podczas wdrażania.

Seria TS-x31XU jest idealną propozycją dla małych i średnich film, poszukujących rozwiązania do backupu i przywracania danych, wirtualizacji przestrzeni dyskowej i tworzenia prywatnej chmury. Wchodzące w jej skład urządzenia są też gotowe do wdrażania rozwiązań 10 GbE i rozbudowy w przyszłości.

“Gotowa do obsługi technologii 10GbE seria TS-x31XU to atrakcyjne pod względem cenowym rozwiązanie NAS, które pomaga firmom w podnoszeniu wydajności i zwiększaniu elastyczności ich infrastruktury informatycznej” – wyjaśnia Jason Hsu, Product Manager QNAP. “Dwa wbudowane złącza 10GbE SFP+ zapewniają użytkownikom wydajność sieciową niezbędną do korzystania z wymagających ogromnej przepustowości aplikacji, takich jak np. wirtualizacja, szybkie przesyłanie plików, przechowywanie i streaming wideo, monitoring IP itp.” – dodaje Jason Hsu.

Innowacyjna technologia VJBOD firmy QNAP dodatkowo pozwala użytkownikom na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni dyskowej – oprócz korzystania z fizycznych obudów rozszerzających, mogą oni wykorzystać zasoby dyskowe urządzeń z serii TS-x31XU do zwiększenia pojemności innych NAS-ów QNAP. Jest to możliwe właśnie dzięki technologii VJBOD (wirtualny JBOD), która pozwala na stworzenie wirtualnych puli dyskowych oraz wolumenów na wirtualnych dyskach i uruchamianie na nich usług NAS. Jest to wygodne i atrakcyjne kosztowo rozwiązanie, pozwalające na użycie niewykorzystanych zasobów dyskowych innych urządzeń NAS.

Urządzenia QNAP są również doskonale przygotowane do wsparcia użytkowników w zakresie rozwijania i wdrażania technologii z zakresu Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Dostępna na nich aplikacja Container Station ułatwia programistom tworzenie i wdrażanie rozwiązań IoT. Integruje ona „lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC i Docker® oraz oferuje platformę QIoT Containers, która w połączeniu z ogromnym potencjałem storage urządzeń z serii TS-x31XU, zapewnia twórcom aplikacji IoT doskonałą prywatną platformę chmurową o nieograniczonych możliwościach w zakresie uruchamiania aplikacji w kontenerach i mikrousług.

Seria TS-x31XU jest także kompleksowym rozwiązaniem storage do przechowywania, backupowania i udostępniania danych, a także do centralnego zarządzania plikami. Urządzenia obsługują międzyplatformowe udostępnianie plików (pomiędzy Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®), a także obsługę RTRR (Real-Time Remote Replication) z wersjonowaniem backupu, rsync oraz backup do usług chmurowych (Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive®, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box® i inne).

Urządzenia z serii TS-x31XU mogą także być używane jako serwer lub klient VPN – do zapewnienia bezpiecznego dostępu do sieci. Potężna, pełnotekstowa wyszukiwarka Qsirch pozwala na błyskawiczne znalezienie potrzebnych plików w zasobach NAS-a, zaś aplikacja Qsync oferuje wiele metod synchronizowania i współdzielenia plików w grupie (co bardzo przydaje się np. w pracy grupowej). QmailAgent jest narzędziem do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail oraz pocztą, zaś Surveillance Station umożliwia użytkownikom korzystanie z profesjonalnego narzędzia do monitoringu wideo IP.

Pojemność urządzeń z serii TS-x31XU można zwiększyć podłączając do nich maksymalnie dwie obudowy rozszerzające QNAP (12-zatokową UX-1200U-RP oraz 8-zatokową UX-800U-RP) – co w sumie pozwala na podłączenie do 36 dysków. Dzięki obsłudze standardu QJBOD Express (roaming obudów JBOD), użytkownik może podłączyć obudowę o dużej pojemności do TS-x31XU i przenieść dane z urządzenia do innego NAS-a za pomocą tejże obudowy (bez korzystania z połączenie sieciowe).

Specyfikacja

Zdublowany zasilacz:

  • TS-431XU-RP: 4-zatokowa, 2GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)
  • TS-831XU-RP: 8-zatokowa, 4GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)
  • TS-1231XU-RP: 12-zatokowa, 4GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)

Pojedynczy zasilacz:

  • TS-431XU: 4-zatokowa, 2GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)
  • TS-831XU: 8-zatokowa, 4GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)
  • TS-1231XU: 12-zatokowa, 4GB DDR3 SODIMM RAM (z możliwością rozszerzenia do 16GB)

NAS montowany w szafie rack, czterordzeniowy procesor Alpine AL-314 1.7 GHz Cortex-A15, sprzętowe szyfrowanie; dyski 2.5”/3.5” SATA 6Gbps HDD/SSD z obsługą standardu hot-swap; 2x 10 port Gigabit SFP+; 2x port Gigabit RJ45; 1x złącze PCIe Gen2 (x2); 4x port USB 3.0

Dostępność

Seria TS-x31XU jest już dostępna.

Kontakt z dystrybucją

biuro@blog.storageit.pl

Tajpej, Tajwan, 23 lutego, 2017 – QNAP® Systems wspólnie z firmami Microsoft® oraz Paragon Software Group przygotował oficjalny sterownik exFAT dla urządzeń QNAP NAS, pozwalając ich użytkownikom na bezpośredni dostęp do danych zapisanych na nośnikach wykorzystujących system exFAT.

System plików exFAT ma przewagę nad tradycyjnym systemem FAT32 (w którym funkcjonuje m.in. limit wielkości pojedynczego pliku na poziomie 4 GB) i jest znacznie lepiej dopasowany do specyfiki pojemnych i szybkich nośników flash, np. kart SD czy urządzeń USB. Co więcej, obsługuje on pliki o maksymalnej wielkości 16 EB.

„Wspólna praca z QNAP nad rozwiązaniami technologicznymi dla NAS-ów i możliwość spełnienia oczekiwań użytkowników w erze wideo 4K, była dla nas prawdziwą przyjemnością” – skomentował Micky Minhas, Microsoft Vice President and Associate General Counsel.

„System plików exFAT staje się coraz popularniejszy na kartach SD oraz innych nośnikach danych – głównie z uwagi na ograniczenia systemu FAT32. Po zakupie i zainstalowaniu sterownika exFAT, użytkownicy naszych produktów mogą uzyskiwać dostęp do zawartości takich nośników bezpośrednio z poziomi swoich NAS-ów” – wyjaśnił Ripple Wu, Product Manager QNAP.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/solution/exfat_file_system/pl-pl/

Dostępność

Sterownik exFAT jest dostępny w serwisie QNAP License Store w cenie 3.99 USD.

Uwaga: sterownik exFAT działa we wszystkich modelach NAS z systemem QTS w wersji 4.3.0 (lub nowszej), z wyjątkiem następujących: TS-269H, HS-210, TS-112P, TS-212P, TS-412, TS-212, TS-112, TS-410, TS-210, TS-110, TS-421, TS-221, TS-121, TS-420, TS-220 i TS-120..

 

Tajpej, Tajwan, 17 lutego, 2017 – QNAP® Systems, Inc. udostępnił aplikację QRM+ (QNAP Remote Manager Plus) Beta, umożliwiającą pracownikom działu IT kompleksowe, wygodne zarządzanie wieloma urządzeniami z poziomu jednego interfejsu. Dzięki QRM+ wszystkimi serwerami, komputerami, urządzeniami typu thin clients itp. można centralnie zarządzać, monitorować je oraz wdrażać – co znacząco ułatwia zapanowanie nad sprzętem w firmie i rozwiązywanie wszelkich problemów.

„QRM+ łączy w sobie funkcje wykrywania urządzeń sieciowych, zarządzania nimi oraz monitorowania ich – pozwalając tym samym specjalistom IT na wykonanie większości swoich zadań błyskawicznie i w prosty sposób. Pracownicy działu IT mogą, dzięki nowej aplikacji, błyskawicznie sprawdzić status dowolnego urządzenia oraz natychmiast zareagować na wszelkie błędy i alerty” – wyjaśnia Floyd Sung, senior project manager w QNAP.

QRM+ wyposażono w oparty na HTML 5 interfejs webowy; aplikacja obsługuje systemy Windows® oraz Ubuntu® 12.x / 14.x / 15.x i jest kompatybilna ze standardem IPMI 2.0, dzięki czemu możliwie jest monitorowanie statusu zgodnych z nim urządzeń. QRM+ obsługuje też technologię KVM (Keyboard, Video, Mouse) over IP, co zwiększa produktywność, pozwalając wielu klientom na jednoczesne łączenie się z serwerem przez KVM.

Pulpit QRM+ zaprojektowano tak, by wyraźnie widoczne były informacje o stanie serwerów krytycznych dla funkcjonowania danej firmy oraz wszystkich urządzeń sieciowych. Oczywiście, możliwe jest również dopasowanie go do potrzeb i specyfiki konkretnej organizacji i wykorzystywanych przez nią urządzeń. QRM+ korzysta z topologii sieciowej do wykrywania podłączonych do sieci urządzeń oraz mapowania całej infrastruktury, w tym również typów połączeń i urządzeń, a także ich statusu.

QRM+ wyposażono również w system alertów działających w oparciu o limity progowe (uruchamiają się one gdy zostaną przekroczone pewne zdefiniowane wartości – co ułatwia działowi IT rozwiązywanie problemów), a także narzędzia do zarządzaniami logami, analizowania problemów i inne przydatne funkcje.

Dostępność i kompatybilność

QRM+ (Beta) jest już dostępny w QTS App Center.

Wymagania systemowe NAS-a:

  1. Co najmniej 4 GB pamięci RAM
  2. Urządzenia z serii TS-x70, TVS-x71, TS-x80, TVS-x82, TVS-x82T, TVS-x82ST, TES-x85U (tower) oraz NAS-y rack z systemem QTS 4.2.2 (lub nowszym)
  3. Urządzenia z serii TVS-x73 NAS z QTS 4.3 (lub nowszym)

 

Kontakt z dystrybucją

biuro@blog.storageit.pl