TS-1635 10GbE NAS z obsługą migawek dzięki QTS 4.3.4 – wydajne, budżetowe i pojemne rozwiązanie do backupu danych

QNAP® Systems, Inc. udostępnił ostatnio wersję beta systemu operacyjnego QTS 4.3.4 dla wszystkich urządzeń QNAP NAS, rozszerzając tym samym dostępność funkcji tworzenia migawek na wszystkie modele z procesorami ARM i obniżając wymagania sprzętowe do obsługi tego rozwiązania do 1 GB pamięci RAM. Dzięki temu wysoce pojemny model TS-1635 od teraz obsługuje migawki – będąc dzięki temu wydajnym, pojemnym i atrakcyjnym kosztowo rozwiązanie do backupu dla firm i instytucji.

Wyposażony w czterordzeniowy procesor Annapurna Labs Alpine AL-514 1.7 GHz ARM® Cortex®-A15 model oferuje 16 zatok na dyski, co pozwala użytkownikowi na zamontowanie 12 3,5-calowych dysków HDD i cztery dyski SSD 2,5”. Po aktualizacji do QTS 4.3.4 QNAP TS-1635 może nie tylko przechowywać własne migawki, ale również migawki z innych urządzeń NAS (dzięki aplikacji Snapshot Replica) – pozwala to na optymalne wykorzystanie jego ogromne potencjału storage do zwiększania bezpieczeństwa danych i zabezpieczenia się przed atakami oprogramowania ransomware.

Ideą projektantów modelu TS-1635 było dostarczenie użytkownikom atrakcyjnego cenowo rozwiązania NAS o wysokim potencjale storage. Urządzenie wyposażone jest w zatoki dla dysków SATA 6Gb/s, dwa porty 10GbE SFP+ oraz dwa Gigabit RJ45, wspierane sprzętowo szyfrowanie danych oraz złącze PCIe, pozwalające na rozszerzenie zakresu funkcji NAS-a. Wszystko to sprawia, że QNAP TS-1635 jest łatwo dostępnym, ale jednocześnie funkcjonalnym i wszechstronnym czterordzeniowym rozwiązaniem 10GbE NAS.

“QNAP nieustannie dostarcza użytkownikom rozwiązania NAS cechujące się najlepszym stosunkiem wydajności do ceny. W porównaniu z podobnymi produktami, TS-1635 zdecydowanie jest najbardziej przyjaznym dla budżetu, wysoko pojemny urządzeniem NAS. Użytkownicy mogą go zaktualizować jego system operacyjny do wersji QTS 4.3.4 i zacząć korzystać z migawek, optymalnie wykorzystując ogromną przestrzeń dyskową urządzenia do centralnego przechowywania dużej liczby migawek z innych urządzeń QNAP NAS” – wyjaśnia Jason Hsu, Product Manager QNAP.

Osoby zainteresowane testowaniem produktów QNAP prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres marketing@qnap.com.

 

Źródło: QNAP