Aplikacje IoT na atrakcyjnych cenowo NAS-ach QNAP z procesorami ARM – dzięki nowemu QTS 4.3.4 oraz QIoT Suite Lite

Najnowsza wersja 4.3.4 beta systemu operacyjnego QTS pozwala NAS-om wyposażonym w procesory ARM na obsługę migawek i umożliwia użytkownikom rozpoczęcie wdrażania bazujących na NAS-ach oraz aplikacji Internetu Rzeczy (IoT) – z wykorzystaniem QIoT Suite Lite. Atrakcyjne cenowo NAS-y z układami ARM nie tylko zapewniają organizacjom wygodne uruchamianie aplikacji IoT na prywatnych chmurach – sprawdzą się również świetnie jako budżetowe rozwiązania dla użytkowników planujących tworzenie własnych projektów z zakresu Internetu Rzeczy.

Po aktualizacji do wersji QTS 4.3.4 urządzenia z serii TS-x31X, TS-x31P, TS-x31P2, TS-x31+ oraz TS-1635 obsługują innowacyjną aplikację QIoT Suite Lite (pod warunkiem, że urządzenie wyposażone jest w co najmniej 2 GB pamięci). Użytkownicy mogą łatwo integrować z NAS-em najróżniejsze urządzenia IoT, a także szybko i wygodnie tworzyć, wdrażać i hostować aplikacje z poziomu QIoT Suite Lite. Wszystkie dane z takiego systemu można przechowywać na taniej, utworzonej na NAS-ie prywatnej chmurze – a później, po ich przefiltrowaniu i wyeksportowaniu, można je wysłać do zewnętrznych usług (np. w celu przeprowadzenia dalszej analizy czy przetwarzania). QNAP NAS z ARM oraz QIoT Suite Lite oferują najwyższą elastyczność oraz optymalny stosunek ceny do wydajności użytkownikom, którzy chcą łatwo i wygodnie rozpocząć tworzenie rozwiązań z dziedziny Internetu Rzeczy.

QIoT Suite Lite wyróżnia się elastyczną architekturą i integruje wiele usług firm trzecich. Aplikacja obsługuje m.in. urządzenia Arduino Yun, Raspberry Pi®, Intel® Edison oraz MTK LinkIt™ Smart 7688 (Duo). Aplikacja umożliwia m.in. udostępnianie – via API – zebranych i przechowywanych na NAS-ie danych do zewnętrznych aplikacji, takich jak np. Microsoft® Power BI (np. w celu dalszej analizy i zarządzania). Poszczególne modele QNAP NAS obsługują też AWS Greengrass (co pozwala na wykorzystanie rozwiązań Amazon® cloud computing). QIoT Suite Lite pozwala na pełne wykorzystanie zalet zarówno prywatnej, jak I publicznej chmury – dzięki temu zapewnia najwyższą elastyczność podczas tworzenia i używania aplikacji IoT, wspierając tym samym integratorów podczas złożonych wdrożeń rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy.

Źródło: QNAP