Synology wprowadziło 8 zatokowy serwer NAS – RS1219+

Synology wprowadziło na rynek nowy model serwera 8 zatokowego 2U RackStation RS1219+. Urządzenie zapewnia skalowalność pamięci oraz oszczędność miejsca, obsługuję dyski M.2 SSD lub posiada możliwość zwiększenia szybkości sieci dzięki dodaniu 10 GbE NIC, zapewniające najwyższą wydajność. To rozwiązanie jest doskonałe dla małych i średnich firm, pozwala umieścić w 2-słupkowej szafie serwerowej dzięki głębokości zaledwie 12 cali dzięki czemu firma może przechowywać go w niewielkim miejscu, bez niepotrzebnych inwestycji w szyny i serwery.

Obserwujemy zapotrzebowanie na tworzenie mini centrów danych w przypadku ograniczonej dostępności przestrzeni, szczególnie w przypadku rozwijających się firm.” Powiedziała Katarina Shao, kierownik ds. produktu w firmie Synology Inc. ”Pojemność urządzenia RS1219+ można zwiększyć do 144 TB przez podłączenie modułu rozszerzającego RX418, co zapewnia rozwijającym się firmom rozwiązanie pamięci masowej skalujące się wraz z firmą. Można je rozbudować w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia opóźnień, dzięki wykorzystaniu pamięci podręcznej na dyskach M.2 SATA SSD przy pomocy karty rozszerzającej na PCIe bez konieczności używania kieszeni na przednie napędy.”

Serwer RS1219+ oparty jest na zaawansowanym i intuicyjnym systemie DiskStation Manager  dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Wyposażony jest w czterordzeniowy 2,4GHz procesor Intel Atom C2538, 2GB RAM ( z możliwością rozszerzenia do 16GB).

Więcej informacji na temat specyfikacji serwera RS1219+ oraz zakupić można w:  sklepsynology.pl

Źródło: Synology