Synology wprowadza RS3618xs

Firma Synology® Inc. wprowadziła na rynek RackStation RS3618xs, serwer NAS w 12-wnękowej szafie serwerowej, który zapewnia doskonałą wydajność, łatwe skalowanie pojemności oraz zoptymalizowane rozwiązania wirtualizacji dla rozwijających się firm.

RS3618xs to serwer NAS 2U w szafie serwerowej, oparty na czterordzeniowym procesorze Intel® Xeon® D-1521 i 8 GB pamięci RAM DDR4 EEC UDIMM, z możliwością rozszerzenia do 64 GB. Cztery porty plug-and-play Gigabit Ethernet LAN można rozszerzyć przy użyciu wydajnych kart sieciowych 10 GbE za pośrednictwem gniazda PCIe 3.0, które zapewnia przepustowość ponad 3900 MB/s i 143 500 operacji iSCSI IOPS.

Poza natywną obsługą 12 dysków twardych, pojemność pamięci można rozszerzyć do 432 TB w przypadku podłączenia dwóch urządzeń RX1217 (RP), co umożliwia rozbudowę wolumenów na bieżąco. Zdolność obsługi ogromnej ilości pamięci na żądanie sprawia, że jest to idealne rozwiązanie wirtualizacji, scentralizowany serwer plików,  miejsce docelowe  kopii zapasowej lub pamięć iSCSI.

„RS3618xs to korporacyjne rozwiązanie pamięci masowej spełniające wymagania dużych firm”, powiedział Jason Fan, menedżer produktu w firmie Synology Inc. „Firmy mogą korzystać z jego zaawansowanej technologii pamięci masowej, w tym natychmiastowych migawek, pamięci podręcznej SSD i wysokiej dostępności, co zapewnia bezpieczeństwo danych i wyższą wydajność.

Serwer RS3618xs pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz dysponuje różnymi aplikacjami, takimi jak narzędzia do udostępniania plików, tworzenia kopii zapasowych danych oraz współpracy, które podnoszą produktywność. Certyfikowane przez VMware®, Citrix®, Microsoft Hyper-V® i OpenStack Cinder® urządzenie RS3618xs można z łatwością zintegrować ze środowiskiem wirtualizacji firmy.

Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS dla średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PCMag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji o rozwiązaniu RS3618xs można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/RS3618xs

Źródło: SYNOLOGY