QNAP prezentuje QcalAgent – aplikację do scentralizowanego zarządzania i udostępniania kalendarzy

 QNAP® Systems, Inc. udostępnił wersję beta QcalAgent – aplikacji obsługującej kalendarze Google® oraz Outlook®, a także synchronizację za pośrednictwem CalDAV. Dzięki niej użytkownicy mogą centralnie zarządzać swoimi prywatnymi i zawodowymi terminarzami, a także udostępniać je innym użytkownikom, zapraszać gości i dołączać pliki do wydarzeń. Co ważne, QcalAgent obsługuje również backup oraz migawki, co oznacza, że użytkownicy mogą skutecznie zabezpieczyć się przed utratą przechowywanych w aplikacji danych.

“QcalAgent agreguje wiele kalendarzy dostępnych online – jest scentralizowanym systemem organizowania czasu, pomagającym użytkownikom w monitorowaniu swoich wydarzeń i terminów, a także w zarządzaniu nimi. Wszystkie terminarze i dołączone do wydarzeń pliki są przechowywane bezpiecznie na prywatnej chmurze NAS” – wyjaśnia Christine Wang, Product Manager QNAP.

QcalAgent może być używany nie tylko do monitorowania prywatnych terminów – dzięki obsłudze udostępnianych kalendarzy doskonale sprawdzi się również w pracy grupowej i organizowaniu wydarzeń, w których bierze udział wiele osób. Aplikacja umożliwia np. dołączenia plików do utworzonych wydarzeń oraz udostępnianie ich innym użytkownikom. Zapraszanie dodatkowych osób jest proste dzięki integracji z Qcontactz (aplikacją do zarządzania kontaktami).

QcalAgent automatycznie zapisuje – z wykorzystaniem migawek – wszystkie zmiany wprowadzane do kalendarzu. Użytkownicy mogą dzięki temu przeglądać historię zmian i cofnąć się do kopii z określonego przedziału czasowego. Dane z kalendarzy można eksportować do plików .ics, możliwe jest również zaplanowanie tworzenia backupu do zewnętrznego, dodatkowego urządzenia NAS (aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa danych).

Więcej informacji o QcalAgent znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/solution/qcalagent/pl-pl/.

Dostępność

QcalAgent Beta jest już dostępny w QTS App Center.

Wymagania systemowe:

  1. QNAP NAS z systemem QTS 4.3.3 (lub nowszym).
  2. Aplikacja Container Station v1.7.2415 (lub nowsza) jest niezbędna do korzystania z QcalAgent.
  3. Rekomendowane jest używanie najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome™, Safari®, Microsoft Edge® lub Firefox®.

Źródło: QNAP