Asustor wprowadza integrację z Linuxem

,

Wybrane serwery NAS firmy Asustor otrzymały Linux Center. Jest to wygodne dla programistów i użytkowników, którzy chcą korzystać z Linuksa w celach rozwojowych, a także umożliwiają korzystanie z bogatych zasobów aplikacji udostępnianych przez system Linux®.

Wśród największych plusów systemów operacyjnych Linux znajdują się swoboda, szybkość działania i dostęp do aplikacji zoptymalizowanych pod kątem zastosowań profesjonalnych. Dlatego też w kierunku ich zwolenników ukłon zrobił właśnie Asustor.

Jeden z kluczowych producentów sprzętu do firmy udostępnił aktualizację oprogramowania, dzięki której wybrane serwery NAS zostały wzbogacone o Linux Center. Jest to rozwiązanie umożliwiające uruchomienie linuksowej dystrybucji bezpośrednio z dysku sieciowego oraz korzystanie z kompatybilnych z nią programów. Według Asustora ta nowinka „zamienia NAS w komputer o nieograniczonych możliwościach”. Tym bardziej że (korzystając z HDMI) taki linuksowy pulpit można wyświetlić na przykład na monitorze.

Linux Center zapewnia obsługę dla pulpitu i serwera Debian 8, a instalacja ogranicza się do kliknięcia jednego jedynego przycisku. Dzięki temu użytkownicy NAS-ów mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp zarówno do Linuksa, jak i podstawowego systemu serwera, jakim jest ADM 3.0 i wykorzystać potencjał drzemiący w obu tych OS-ach.

„Aktualizacja wprowadzona przez Asustora przeznaczona jest głównie dla programistów, którzy tworzą właśnie w tym środowisku. Linux znany jest bowiem z dużej swobody, jaką twórcy systemu zapewnili koderom. Inną mocną stroną Linuxa jest bogaty wybór różnorodnych aplikacji” – zachwala producent.

Z aktualizacji mogą skorzystać użytkownicy serwerów NAS (wyposażonych w przynajmniej 4 GB pamięci RAM) z serii AS31 i AS32, AS50 i AS51, AS61, AS62, AS63 i AS64 oraz AS70.

Źródło: Asustor, Benchmark