Synology® Inc. ogłosiła udostępnienie wersji beta serwera VPN Plus Server 1.3. Oznacza to wprowadzenie do oferty Synology Router zdalnego, niewymagającego klienta rozwiązania na komputery stacjonarne oraz możliwość generacji wyczerpujących raportów dotyczących ruchu sieciowego, umożliwiających administratorom IT kontrolowanie użycia każdej usługi VPN.

„W kontekście ogólnoświatowego rozwoju mobilnej siły roboczej przedsiębiorstwa potrzebują elastycznego rozwiązania do pracy zdalnej”, powiedziała Freda Li, menedżer produktu w firmie Synology Inc. „Ponadto kluczową sprawą dla przedsiębiorstw jest możliwość monitorowania, kontrolowania i śledzenia całego ruchu przychodzącego w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Dzięki VPN Plus możliwa jest realizacja obu tych celów”.

W VPN Plus Server 1.3 Beta dostępne są następujące funkcje:

  • Zdalny pulpit: Dzięki obsłudze protokołów RDP i VNC serwer VPN Plus Server umożliwia pracownikom zdalny dostęp i kontrolowanie komputerów Windows i Mac lub innych komputerów klienckich w biurze za pomocą przeglądarki internetowej. Jednocześnie administratorzy IT mogą ustawiać uprawnienia użytkowników, zapobiegać zdalnemu dostępowi do wrażliwych systemów wewnętrznych i stosować limity prędkości. Wszystkie połączenia są kontrolowane lokalnie i nie wymagają przechodzenia przez serwer zewnętrzny.
  • Raport ruchu: Informacje na temat wszystkich usług VPN, w tym użycia sieci i trendów, najbardziej aktywnych okresów, najważniejszych użytkowników itp., są przedstawione w formie wykresów i grafów, dzięki czemu inżynierowie sieci mogą szybko identyfikować wszelkie anomalie ruchu sieciowego lub podejrzane zachowania i zoptymalizować przydzielanie zasobów.

Więcej informacji o serwerze VPN Plus Server 1.3 Beta można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/pl-pl/beta/2017_VPN_Plus

Dostępność

Serwer VPN Plus Server jest dostępny w routerach Synology Router RT2600ac i RT1900ac.

 

Źródło: SYNOLOGY

QNAP Systems, Inc. (QNAP®) oficjalnie udostępnił aplikację Mattermost w wersji dla urządzeń QNAP NAS. Mattermost jest podobnym do Slacka systemem komunikacji grupowej, powszechnie uważanym za najlepsze i najbardziej zaawansowane narzędzie tego typu. Dzięki aplikacji Mattermost na NAS-ie, firmy i organizacje mogą liczyć na zwiększenie produktywności – poprzez zaoferowanie pracownikom narzędzi do komunikacji w zespołach, doskonale wpisujących się w ich model pracy i potrzeby.

„Chcemy dostarczyć naszym użytkownikom łatwe w obsłudze narzędzie do prowadzenia poufnych rozmów, idealne do codziennej komunikacji. Mattermost na QNAP NAS daje im również możliwość tworzenia własnych prywatnych serwerów chat, dzięki którym treść rozmów i pliki nie będą wysyłane poza NAS-a” – wyjaśnia Aseem Manmualiya, Product Manager QNAP.

Administrator systemu, w którym wdrożono Mattermost, może monitorować statystyki poszczególnych zespołów, zmieniać role ich członków, aktywować i dezaktywować konta, tworzyć nowe zespoły i konfigurować inne ustawienia systemowe. Użytkownicy mogą z kolei wysyłać zaproszenia do poszczególnych zespołów, dodawać ich do poszczególnych kanałów, zmieniać nazwy kanałów, a także importować kontakty i motywy graficzne ze Slacka (lub tworzyć własne).

Jeśli użytkownik nie będzie w danym momencie w stanie brać udziału w dyskusji, może liczyć na bieżące informacje dostarczane za pomocą powiadomień e-mail. Aplikację Mattermost można również zainstalować na urządzeniach z Android oraz iOS – by dzięki temu stale być w kontakcie ze współpracownikami.

Dostępność

Mattermost jest już dostępny w QTS App Center.

Wymagania systemowe

a) NAS QNAP z procesorem x86;

b) QTS 4.3.3 (lub nowszy);

c) Container Station v1.7.2415 (lub nowszy).

Więcej informacji o Mattermost znaleźć można na stronie www.qnap.com/solution/instant-messaging/pl-pl/.

 

Źródło: QNAP

Firma Synology wprowadza na rynek nowe produkty FS1018 oraz DS218.

Synology FS1018


Stacjonarny serwer NAS z samymi pamięciami flash zaprojektowany z myślą o dużym obciążeniu operacjami We/Wy oraz obsłudze aplikacji wrażliwych na opóźnienia, zaprojektowany jako urządzenie wielkości komputera stacjonarnego, mieszczące nawet dwanaście dysków SSD SATA 2,5”. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi oraz do 32 GB pamięci DDR4 serwer FS1018 zapewnia ponad 40 000 operacji losowego zapisu 4K IOPS przy niskim opóźnieniu, dla aplikacji biznesowych takich jak usługi pocztowe, wirtualizacja i kopia zapasowa danych. Dowiedz się więcej.

DiskStation DS218


Uniwersalny serwer NAS z 2 kieszeniami dla małych biur i użytkowników domowych.
Serwer Synology DS218 jest wydajnym, uniwersalnym, 2-kieszeniowym serwerem NAS przeznaczonym dla małych biur i gospodarstw domowych do efektywnego zarządzania, ochrony i udostępniania danych. Jego 64-bitowy czterordzeniowy procesor oferuje wysoką przepustowość sekwencyjną wynoszącą ponad 112 MB/s podczas odczytu i 112 MB/s podczas zapisu oraz obsługuje 10-bitowe transkodowanie wideo 4K H.265, zapewniając możliwość przechowywania współdzielonych danych oraz czerpanie przyjemności z multimedialnej rozrywki. Dowiedz się więcej.

 

Źródło: SYNOLOGY

Dziennikarze magazynu Videomaker Magazine spotykają się każdego roku i wspólnie wybierają „Najlepsze produkty” roku – by w ten sposób pomóc czytelnikom w stworzeniu najlepszego dla nich systemu produkcji wideo. QNAP z dumą informuje, że ceniony przez użytkowników model TVS-1282T3 Thunderbolt™ 3 NAS zdobył w tym roku tę prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy produkt storage” w zestawieniu Videomaker’s Best Products for 2017. QNAP TVS-1282T3 jest unikalnym, wydajnym rozwiązaniem NAS dla twórców wideo, pozwalającym na lokalne podłączenie go do komputera PC lub Mac za pośrednictwem złącza Thunderbolt (co pozwala na ultraszybkie przesyłanie danych) oraz na jednoczesne korzystanie z połączeń sieciowych 10Gbit lub 1Gbit Ethernet.

“Wielkim zaszczytem jest dla nas zdobycie tak cenionej nagrody, jaką jest „Best Products for 2017” magazynu Videomaker Magazine. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować ewolucję i rozwój naszych produktów z serii Thunderbolt NAS oraz z tego, że nasze wysiłki w tej dziedzinie są doceniane przez specjalistów z Videomaker. Nasze nowe rozwiązania z rodziny Thunderbolt 2 oraz 3 NAS – takie jak np. nowy TS-453BT3 Thunderbolt™ 3 NAS wpasowują się idealnie w różne budżety i różne potrzeby użytkowników w zakresie rozwiązań storage i pozwalają im cieszyć się atutami technologii Thunderbolt” – skomentował Meiji Chang, General Manager QNAP.

QNAP TVS-1282T3 jest wymarzonym rozwiązaniem dla producentów wideo – oferuje do 104 TB przestrzeni dyskowej (dzięki obsłudze 8 dysków 3,5” oraz czterech 2,5”). Urządzenie dostępne jest z procesorem Intel® Core™ i7 7700, do 64GB pamięci RAM oraz dwoma złączami M.2 pozwalającymi na korzystanie z funkcji (moduły M.2 SSD sprzedawane są oddzielnie). TVS-1282T3 oferuje też ogromną liczbę złączy (cztery porty Thunderbolt 3, dwa 10GbE i cztery 1GbE), zwiększając tym samym możliwości użytkownika w zakresie edycji i produkcji wideo. Co ważne, pojemność urządzenia można zwiększyć korzystając z obudów rozszerzających QNAP.

Łącze Thunderbolt jest kluczowe dla zastosowań związanych z edycją wideo, ale generujące i przechowujące ogromne ilości danych firmy mogą korzystać z wielu innych atutów urządzeń QNAP NAS. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest rozwiązanie do backupu i replikacji danych z całej sieci, międzyplatformowego udostępniania plików, transkodowania multimediów czy nawet funkcji auto-tieringu klasy enterprise, QNAP może zapewnić klientom odpowiednie rozwiązanie NAS. System operacyjny QTS jest wyposażony w cały zestaw aplikacji zwiększających produktywność pracowników oraz zakres funkcji urządzeń QNAP NAS.

Thunderbolt™ oraz logo Thunderbolt™ są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S. oraz innych krajów. Inne nazwy oraz marki mogą być zastrzeżone przez inne firmy.

Źródło: QNAP

 

QNAP® Systems wprowadził do oferty nowy miniaturowy i potężny jednopłytkowy serwer IoT (Internet of Things) dla deweloperów aplikacji i systemu bazujących na Internecie Rzeczy. QBoat Sunny może łączyć się z wieloma różnymi urządzeniami, platformami i aplikacji IoT i być wykorzystywany zarówno jako miniaturowy serwer do prywatnych aplikacji Internetu Rzeczy czy jako element systemu fog computing w dużych systemach IoT. Skorzystanie z wydajnego urządzenia QBoat Sunny może przynieść deweloperom znaczne oszczędności finansowe i pozwolić na zredukowanie obciążenia łącza, a ono samo łatwo integruje się z systemami o różnych zastosowaniach.

QBoat Sunny zapewnia ogromny potencjał w zakresie wydajności oraz możliwości przechowywania danych – urządzenie wyposażone jest w procesor Annapurna Labs AL-314, 2 GB pamięci RAM oraz dwa złącza M.2 SATA SSD (o długości 2260 oraz 2280). Urządzenie ma też trzy porty 1000BASE-T ports, dwa USB 3.1 Gen 1 Type A oraz port M.2 pozwalający na zainstalowanie modułu łączności bezprzewodowej (o długości 2230). QBoat Sunny wykorzystuje system QTS Lite – “odchudzoną” wersję wielokrotnie nagradzanego systemu operacyjnego QTS. QTS Lite oferuje nie tylko kluczowe funkcje pełnej wersji systemu (w tym również File Station, Storage Manager, Network & Virtual Switch oraz App Center), ale również Container Station oraz narzędzia dla deweloperów QIoT Suite Lite. QBoat Sunny zapewnia znakomitą wydajność sprzętu oraz oprogramowania, a także szerokie opcje rozbudowy, co pozwala na dopasowanie go do specyfiki zróżnicowanych wdrożeń, uproszczenie implementowania IoT oraz ułatwienie dostępu do aplikacji Internetu Rzeczy.

„Premiera QBoat Sunny pokazuje naszą determinację w promowaniu innowacyjnych rozwiązań w segmencie IoT i zapewnia twórcom aplikacji Internetu Rzeczy oraz integratorem łatwe w użyciu, elastyczne urządzenia pozwalające na obniżenie kosztów funkcjonowania systemu (TCO). QBoat Sunny to mini serwer/bramka IoT następnej generacji, wyróżniający się możliwością pełnienia dwóch różnych funkcji oraz ogromnymi możliwościami wykorzystania w systemach edge computing. System operacyjny QTS Lite oferuje użytkownikom bogaty zestaw funkcji oraz wsparcie dla Container Station i QIoT Suite Lite. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy mogą efektywnie wykorzystać QBoat Sunny w swoich projektach, korzystających z przydatnych dla nich aplikacji i w pełni wykorzystać potencjał Internetu Rzeczy” – skomentował Louis Chen, Product Manager QNAP.

QBoat Sunny oferuje użytkownikom kompletny zestaw funkcji i dostępny jest w przystępnej cenie. Urządzenie może być wykorzystywane jako bezpiecznym, niedrogi serwer w niewielkich wdrożeniach/prywatnych chmurach IoT, jako serwer w systemach fog lub edge computing server, a także jako filtr danych/relay w dużych systemach IoT lub publicznych chmurach. Dzięki niemu użytkownicy mogą redukować koszty korzystania z publicznych chmur (np. minimalizując opłaty za moc obliczeniową lub transfer) i dzięki temu efektywniej korzystać ze swoich zasobów.

Container Station jest opracowaną przez QNAP lekką technologią wirtualizacji dla kontenerów Docker oraz LXC. Twórcy aplikacji mogą łatwo je przenosić do QBoat Sunny bez konieczności przepisywania kodu. Co więcej, Docker Hub oferuje wszechstronne kontenery, które można pobrać do Container Station do natychmiastowego użytku i wdrożenia. QIoT Suite Lite jest zintegrowanym pakietem IoT stworzony przez QNAP, zbudowanym z użyciem popularnych open-source’owych aplikacji IoT, takich jak Node-RED oraz Freeboard. Doskonale sprawdza się nad każdym etapem tworzenia projektów IoT – z poziomu pojedynczego interfejsu. Początkujący twórcy aplikacji mogą użyć QIoT Suite Lite do tworzenia swoich pierwszych projektów IoT, a następnie rozwijać je wraz ze wzrostem projektu.

Specyfikacja:

  • QBoat Sunny: czterordzeniowy procesor Annapurna Labs AL-314 quad, 2GB DDR3 RAM

Dostępność

Nowy mini serwer IoT QBoat Sunny jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl/.

Źródło: QNAP

Synology ogłosiła oficjalne wydanie oprogramowania Virtual Machine Manager. Umożliwia ono instalowanie i uruchamianie wielu maszyn wirtualnych, w tym Windows, Linux, i Virtual DSM, na serwerze Synology NAS. Virtual Machine Manager  umożliwia bardziej elastyczne przydzielanie zasobów sprzętowych. Można nawet przenosić maszyny wirtualne bez zakłócania pracy uruchomionych hostów.

Według badania przeprowadzonego w 2016 r. przez ekspertów rynkowych Gartner, nawet 80% obciążeń serwerów x86 zostało już zwirtualizowanych. Virtual Machine Manager przyciągnął w ciągu trwającego 6 miesięcy programu beta ponad 60 000 użytkowników. Wyniki badania pokazują też, że wirtualizacja serwerów jest wyraźnym trendem w branży IT. Virtual Machine Manager nie tylko udostępnia zwirtualizowane zasoby systemowe, ale także łączy w sobie istotne korzyści związane z systemem plików Btrfs nowej generacji. Dzięki temu użytkownicy mogą wykonywać migawki maszyn wirtualnych i dokonywać ich replikacji w ciągu kilku sekund. Misternie opracowana architektura tworzenia klastrów oferuje firmom wiele możliwości zarządzania serwerami NAS. Operacjami wykonywanymi na maszynach wirtualnych rozproszonych na urządzeniach NAS można zarządzać z poziomu jednego portalu. Virtual Machine Manager oferuje skuteczne funkcje zarządzania, pomagające pracownikom IT na łatwe uzyskanie wysokiej dostępności w klastrze. Ponadto, użytkownicy mogą ustawiać zaplanowane migawki i plany replikacji, aby chronić dane maszyn wirtualnych, korzystając z różnorodnych zaawansowanych funkcji opracowanych specjalnie z myślą o firmach.

„Firma Synology dawniej oferowała usługi pamięci masowej w infrastrukturze wirtualizacji. W ostatnich latach dostrzegliśmy zwiększające się zapotrzebowanie na wirtualizację ze strony małych firm oraz użytkowników profesjonalnych. W 2015 r. wypuściliśmy na rynek Virtual DSM Manager Beta, aby stworzyć możliwości wirtualizacji NAS. Teraz serwery Synology NAS mogą obsługiwać bardziej zróżnicowane systemy operacyjne dzięki w pełni dojrzałemu oprogramowaniu Virtual Machine Manager oraz jego elastycznej i zaawansowanej architekturze. Pracownicy IT mogą tworzyć wydajne i profesjonalne środowisko wirtualizacji serwera” — powiedział Chen Feng Wang, menedżer produktu ds. wirtualizacji w Synology.

System operacyjny DiskStation Manager firmy Synology zdobył szerokie uznanie, a teraz może działać jako maszyna wirtualna w Virtual Machine Manager za pośrednictwem Virtual DSM. Dzięki oddzieleniu kilku maszyn wirtualnych Virtual DSM na jednym serwerze Synology NAS użytkownicy mogą dokonać wirtualizacji serwera NAS, tworząc jednocześnie wysoce odporne, łatwe w zarządzaniu i obsługujące wielu użytkowników środowisko.

Virtual Machine Manager obsługuje poniższe modele:

  • Seria 18: DS3018xs, DS918+, DS718+, DS218+
  • Seria 17: FS3017, FS2017, RS3617xs, RS3617RPxs, RS4017xs+, RS3617xs+, RS18017xs+, DS3617xs, DS1817+, DS1517+
  • Seria 16: RS2416RP+, RS2416+, RS18016xs+, DS916+
  • Seria 15: RS815RP+, RS815+, RC18015xs+, DS3615xs, DS2415+, DS1815+, DS1515+
  • Seria 14: RS3614xs, RS3614RPxs, RS3614xs+
  • Seria 13: RS3413xs+, RS10613xs+
  • Seria 12: RS3412xs, RS3412RPxs, DS3612xs
  • Seria 11: RS3411xs, RS3411RPxs, DS3611xs

Więcej informacji można zaleźć na stronie
Virtual Machine Manager: https://www.synology.com/dsm/feature/virtual_machine_manager
Licencja Virtual DSM: https://www.synology.com/products/VDSM_License_Pack

Źródło: Synology

QNAP TES-1885U został wybrany przez czytelników miesięcznika „IT Professional” Produktem Roku 2017 w kategorii PAMIĘĆ MASOWA.

QNAP TES-1885U

TES-1885U to model w portfolio QNAP-a  przeznaczony dla największych klientów biznesowych, mogący pomieścić do 12 dysków twardych 3,5” z przodu obudowy i 6 2,5-calowych dysków SSD SATA z tyłu. Podobnie jak w przypadku innych produktów w tej klasie wspierane są oba systemy operacyjne oferowane przez QNAP-a – dobrze znany, linuksowy QTS oraz QES – bazujący na FreeBSD i obsługujący system plików ZFS. Ten drugi nie wspiera bogatej palety dodatkowych aplikacji znanych z QTS. Ma za to niepodważalne zalety związane bezpośrednio z oferowanym systemem plików, takie jak deduplikacja na poziomie bloków, niemal nieskończona liczba kopii migawkowych czy kompresja danych w czasie rzeczywistym. QTS z kolei oferuje opisywaną już przez nas technologię Qtier, pamięć podręczną SSD oraz setki aplikacji, w tym Virtualization oraz Container Station. Intel Xeon D wraz ze 128 GB pamięci operacyjnej to wystarczające parametry zarówno dla ZFS-a, jak i bardziej zaawansowanych funkcji platformy systemowej QTS. Dwa wbudowane porty 10 GbE SFP+ oraz 4 porty 1 GbE to wystarczający zestaw konieczny do sprawnej komunikacji ze światem. W przypadku większych potrzeb istnieje możliwość wykorzystania 4 gniazd PCIe, w których można zainstalować adaptery 10/40 GbE lub NVMe SSD.

Źródło: IT Professional

 

Najnowsza wersja 4.3.4 beta systemu operacyjnego QTS pozwala NAS-om wyposażonym w procesory ARM na obsługę migawek i umożliwia użytkownikom rozpoczęcie wdrażania bazujących na NAS-ach oraz aplikacji Internetu Rzeczy (IoT) – z wykorzystaniem QIoT Suite Lite. Atrakcyjne cenowo NAS-y z układami ARM nie tylko zapewniają organizacjom wygodne uruchamianie aplikacji IoT na prywatnych chmurach – sprawdzą się również świetnie jako budżetowe rozwiązania dla użytkowników planujących tworzenie własnych projektów z zakresu Internetu Rzeczy.

Po aktualizacji do wersji QTS 4.3.4 urządzenia z serii TS-x31X, TS-x31P, TS-x31P2, TS-x31+ oraz TS-1635 obsługują innowacyjną aplikację QIoT Suite Lite (pod warunkiem, że urządzenie wyposażone jest w co najmniej 2 GB pamięci). Użytkownicy mogą łatwo integrować z NAS-em najróżniejsze urządzenia IoT, a także szybko i wygodnie tworzyć, wdrażać i hostować aplikacje z poziomu QIoT Suite Lite. Wszystkie dane z takiego systemu można przechowywać na taniej, utworzonej na NAS-ie prywatnej chmurze – a później, po ich przefiltrowaniu i wyeksportowaniu, można je wysłać do zewnętrznych usług (np. w celu przeprowadzenia dalszej analizy czy przetwarzania). QNAP NAS z ARM oraz QIoT Suite Lite oferują najwyższą elastyczność oraz optymalny stosunek ceny do wydajności użytkownikom, którzy chcą łatwo i wygodnie rozpocząć tworzenie rozwiązań z dziedziny Internetu Rzeczy.

QIoT Suite Lite wyróżnia się elastyczną architekturą i integruje wiele usług firm trzecich. Aplikacja obsługuje m.in. urządzenia Arduino Yun, Raspberry Pi®, Intel® Edison oraz MTK LinkIt™ Smart 7688 (Duo). Aplikacja umożliwia m.in. udostępnianie – via API – zebranych i przechowywanych na NAS-ie danych do zewnętrznych aplikacji, takich jak np. Microsoft® Power BI (np. w celu dalszej analizy i zarządzania). Poszczególne modele QNAP NAS obsługują też AWS Greengrass (co pozwala na wykorzystanie rozwiązań Amazon® cloud computing). QIoT Suite Lite pozwala na pełne wykorzystanie zalet zarówno prywatnej, jak I publicznej chmury – dzięki temu zapewnia najwyższą elastyczność podczas tworzenia i używania aplikacji IoT, wspierając tym samym integratorów podczas złożonych wdrożeń rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy.

Źródło: QNAP