QNAP TVS-1282T3 Thunderbolt 3 NAS uhonorowany nagrodą “Best Products for 2017” magazynu Videomaker

Dziennikarze magazynu Videomaker Magazine spotykają się każdego roku i wspólnie wybierają „Najlepsze produkty” roku – by w ten sposób pomóc czytelnikom w stworzeniu najlepszego dla nich systemu produkcji wideo. QNAP z dumą informuje, że ceniony przez użytkowników model TVS-1282T3 Thunderbolt™ 3 NAS zdobył w tym roku tę prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy produkt storage” w zestawieniu Videomaker’s Best Products for 2017. QNAP TVS-1282T3 jest unikalnym, wydajnym rozwiązaniem NAS dla twórców wideo, pozwalającym na lokalne podłączenie go do komputera PC lub Mac za pośrednictwem złącza Thunderbolt (co pozwala na ultraszybkie przesyłanie danych) oraz na jednoczesne korzystanie z połączeń sieciowych 10Gbit lub 1Gbit Ethernet.

“Wielkim zaszczytem jest dla nas zdobycie tak cenionej nagrody, jaką jest „Best Products for 2017” magazynu Videomaker Magazine. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować ewolucję i rozwój naszych produktów z serii Thunderbolt NAS oraz z tego, że nasze wysiłki w tej dziedzinie są doceniane przez specjalistów z Videomaker. Nasze nowe rozwiązania z rodziny Thunderbolt 2 oraz 3 NAS – takie jak np. nowy TS-453BT3 Thunderbolt™ 3 NAS wpasowują się idealnie w różne budżety i różne potrzeby użytkowników w zakresie rozwiązań storage i pozwalają im cieszyć się atutami technologii Thunderbolt” – skomentował Meiji Chang, General Manager QNAP.

QNAP TVS-1282T3 jest wymarzonym rozwiązaniem dla producentów wideo – oferuje do 104 TB przestrzeni dyskowej (dzięki obsłudze 8 dysków 3,5” oraz czterech 2,5”). Urządzenie dostępne jest z procesorem Intel® Core™ i7 7700, do 64GB pamięci RAM oraz dwoma złączami M.2 pozwalającymi na korzystanie z funkcji (moduły M.2 SSD sprzedawane są oddzielnie). TVS-1282T3 oferuje też ogromną liczbę złączy (cztery porty Thunderbolt 3, dwa 10GbE i cztery 1GbE), zwiększając tym samym możliwości użytkownika w zakresie edycji i produkcji wideo. Co ważne, pojemność urządzenia można zwiększyć korzystając z obudów rozszerzających QNAP.

Łącze Thunderbolt jest kluczowe dla zastosowań związanych z edycją wideo, ale generujące i przechowujące ogromne ilości danych firmy mogą korzystać z wielu innych atutów urządzeń QNAP NAS. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest rozwiązanie do backupu i replikacji danych z całej sieci, międzyplatformowego udostępniania plików, transkodowania multimediów czy nawet funkcji auto-tieringu klasy enterprise, QNAP może zapewnić klientom odpowiednie rozwiązanie NAS. System operacyjny QTS jest wyposażony w cały zestaw aplikacji zwiększających produktywność pracowników oraz zakres funkcji urządzeń QNAP NAS.

Thunderbolt™ oraz logo Thunderbolt™ są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S. oraz innych krajów. Inne nazwy oraz marki mogą być zastrzeżone przez inne firmy.

Źródło: QNAP