Synology® przedstawia RackStation RS2818RP+

Firma Synology® Inc. wprowadziła na rynek RackStation RS2818RP+, 16-kieszeniowy serwer NAS w obudowie 3U, zapewniający małym i średnim firmom dużą pojemność.

RS2818RP+ to pierwszy serwer 3U RackStation NAS firmy Synology z linii Plus. Obsługuje do 16 kieszeni dysków o pojemności do 192 TB. Pamięć masową można rozszerzyć do 336 TB, podłączając jednostkę RX1217(RP), co na bieżąco umożliwia zwiększanie pojemności.

„Znalezienie rozwiązania pamięci masowej, które przechowa duże ilości danych i umożliwi skalowanie wraz z rozwojem przedsiębiorstwa to jedno z najczęstszych wyzwań dla małych i średnich firm”, mówi Jason Fan, menedżer produktu w firmie Synology Inc. „RS2818RP+ zapewnia dużą pojemność w przystępnym całkowitym koszcie posiadania. Świetnie sprawdza się w firmach jako scentralizowane miejsce do przechowywania kopii zapasowej, serwer plików oraz miejsce do przechowywania kopii zapasowej typu hub-and-spoke”.

Model RS2818RP+ jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Atom® C3538 i pamięć 4 GB UDIMM DDR4 bez obsługi ECC., którą można rozszerzyć za pomocą czterech modułów 16 GB ECC UDIMM do 64 GB. Cztery porty Gigabit LAN można rozbudować za pomocą kart sieciowych 10GbE w celu zwiększenia wydajności, co zapewnia prędkość ponad 1400 MB/s przy odczycie sekwencyjnym i 26 000 operacji losowego zapisu IOPS.

Wraz z wprowadzeniem na rynek RS2818RP+ jest oferowana także przedłużona gwarancja EW202 na 5 lat.

RS2818RP+ pracuje z wykorzystaniem DiskStation Manager – jednego z najbardziej zaawansowanych i intuicyjnych systemów operacyjnych do urządzeń Synology NAS, który oferuje szeroki różne aplikacje zwiększające produktywność w pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji o urządzeniu RS2818RP+ można znaleźć pod adresem: https://www.synology.com/products/RS2818RP+

Źródło: SYNOLOGY