Synology prezentuje nowy serwer DS2419+

Firma Synology Inc. wprowadziła na polski rynek DiskStation DS2419+, jest to 12-wnękowy serwer NAS wielkości komputera stacjonarnego, dostosowany do potrzeb małych i  średnich firm. Serwer  z jednostką rozszerzającą skalowalny do 24  dysków.

– Nie wszystkie małe i średnie firmy mają dedykowaną serwerownię do wdrażania infrastruktury IT – mówi Jason Fan, kierownik ds. produktów w firmie Synology Inc. – Model DS2419+ został zaprojektowany, aby ułatwić rozwijającym się firmom bezproblemowe wdrażanie szerokiego i skalowalnego rozwiązania pamięci masowej, które można łatwo wpasować w istniejące środowisko biurowe.

Główne cechy modelu DS2419+ obejmują:

  • Duża i skalowalna przestrzeń dyskowa porównywalna ze standardowymi serwerami do montażu w szafach: Dzięki możliwości obsługi do 12 wnęk dyskowych w jednej obudowie wielkości komputera stacjonarnego, DS2419+ zapewnia ogromną przestrzeń pamięci, będącą odpowiednikiem standardowego serwera 2U do montażu w szafach. Pojemność pamięci można jeszcze rozszerzyć do 336 TB po podłączeniu do jednego modułu rozszerzeń DX1215.

  • Czterordzeniowy procesor (CPU) oraz pamięć DDR4 z możliwością rozbudowy do 32 GB: Czterordzeniowy procesor (CPU) 2,1 GHz obsługuje różne zadania przechowywania, a wbudowaną pamięć DDR4 SODIMM o pojemności 4 GB można rozszerzyć aż do 32 GB.

  • Złącze PCIe 3.0 umożliwia elastyczną obsługę opcjonalnej karty sieciowej lub kartę rozszerzeń M.2 NVMe/SATA SSD M2D18:Użytkownicy mogą wybierać różne opcje dodatkowe w zależności od scenariuszy użycia. Oprócz czterech wbudowanych portów 1GbE dostępna jest również opcjonalna karta sieciowa, umożliwiająca zwiększenie przepustowości sieci do 1 700 MB/s. Karta rozszerzeń M.2 NVMe/SATA SSD, M2D18, jest również dostępna w celu zwiększenia wydajności operacji IOPS w trybie losowym.

  • Zaawansowany system plików Btrfs oferujący 65 000 migawek dla całego systemu i 1 024 migawki na udostępniany folder: Dzięki wykorzystaniu dostępności systemu plików Btrfs, DS2419+ obsługuje najnowocześniejsze technologie migawek danych. Oferując możliwą do zaplanowania, niemalże bezzwłoczną ochronę danych, zapewnia bezpieczeństwo i dostępność informacji firmowych w folderach współdzielonych oraz maszyn wirtualnych w jednostkach iSCSI LUN nawet w przypadku awarii.

Serwer DS2419+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez osiem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem DS2419+ dostępnym w wybranych regionach na całym świecie zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW202).

Serwer jest dostępny w naszym sklepie Synology – DS2419+

Źródło: Synology