Kompleksowe rozwiązania sieciowe od QNAP.

, ,

W obliczu rozwijającej się technologii, rośnie zapotrzebowanie na niedrogie a przede wszystkim szybkie urządzenia sieciowe. W ofercie firmy QNAP znajduje się gama urządzeń do modernizacji istniejącej sieci, między innymi szybkie routery, przełączniki sieciowe, karty sieciowe PCIe oraz adaptery.

Prosty sposób na stworzenie własnej infrastruktury sieciowej

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz stworzyć sieć 10GbE z obsługą wielu stacji roboczych, czy tylko kilku połączeń 2,5GbE, przy użyciu urządzeń firmy QNAP, możesz to osiągnąć niewielkim kosztem.

Niezarządzany przełącznik 2,5GbENiezarządzane przełączniki 10GbEZarządzane przełączniki 10GbE
Dzięki obsłudze okablowania CAT5e, proste przełączniki 2,5GbE firmy QNAP można łatwo dodać do środowiska IT, znacznie zwiększając przepustowość gigabitowego środowiska LAN.Niedrogie przełączniki 10GbE firmy QNAP z obsługą interfejsów SFP+ i 10GBASE-T umożliwiają łatwe tworzenie sieci 10GbE, a także zapewniają zgodność ze standardem IEEE 802.3az dotyczącym energooszczędności.Zarządzane przełączniki 10GbE firmy QNAP to niedrogi sposób na uzyskanie potrzebnych funkcji sieciowych. Przełączniki oferują intuicyjny interfejs graficzny, redundancję połączenia i ochronę przed pętlami. Zarządzanie siecią 10GbE stało się jeszcze prostsze.
Dostępne modele SFP+xvv
Dostępne modele combo (SFP+/RJ45)xvv
Zgodność z CAT5evv
(maks. 2,5 Gb/s)
v
(maks. 2,5 Gb/s)
Szybkość sieci (MB/s.)Do 312,5MB/s.Do 1250MB/s.Do 1250MB/s.
QNAP Switch System (interfejs użytkownika sieci Web)xxv
Obsługa protokołu RSTPxxv
LACP, VLAN, ACL, LLDPxxv
Zapobieganie powstawaniu pętlivxv

Router SD-WAN następnej generacji

Firma QNAP oferuje wiele rozwiązań VPN site-to-site, oferując routery: QHora-301W Wi-Fi 6 oraz router trzypasmowej sieci Wi-Fi QMiroPlus-201W/QMiro-201W.

QHora-301W

Połączenie Wi-Fi 6

Obsługa dwupasmowej sieci Wi-Fi 6 802.11ax (2,4 GHz i 5 GHz), zapewniającej przepustowość do 3600 Mb/s* — 1,38 raza szybszą niż Wi-Fi 5 — oraz czterokrotnie większą liczbę jednoczesnych klientów Wi-Fi!

Elastyczne wdrażanie sieci LAN/WAN

Dwa porty 10GbE i cztery porty Gigabit na potrzeby elastycznego wdrażania sieci LAN i WAN.

Rozwiązanie SD-WAN

Bezpieczne połączenie z sieciami firmowymi i siecią VPN w wielu lokalizacjach przy użyciu wbudowanego rozwiązania QuWAN SD-WAN.

Sygnały sieci Wi-Fi o dużym zasięgu

Osiem anten zapewnia doskonały schemat zakresu i obsługuje Wi-Fi 6 na potrzeby sygnałów o dużym zasięgu.

*Łączna przepustowość sieci Wi-Fi. Maks. szybkość jednego połączenia 1200 Mb/s.

QMiro-201W/QMiroPlus-201W

Trzypasmowa sieć Wi-Fi

Trzypasmowy router Wi-Fi zapewnia płynne i stabilne połączenie Wi-Fi przy częstotliwości 2,4GHz, 5 GHz i dedykowanej Mesh 5 GHz.

Przekazywanie w sieci Mesh Wi-Fi

Obsługa przekazywania w sieci Mesh Wi-Fi na potrzeby łączności o dużym zakresie.

Rozwiązanie SD-WAN

Bezpieczne połączenie z sieciami firmowymi i siecią VPN w wielu lokalizacjach przy użyciu wbudowanego rozwiązania QuWAN SD-WAN.

Pamięć masowa i centrum rozrywki

Urządzenie QMiroPlus-201W, dzięki różnym aplikacjom do zarządzania plikami, tworzenia kopii zapasowych i multimediów, może pełnić rolę domowego centrum przechowywania danych i rozrywki.

Karty rozszerzeń sieci PCIe firmy QNAP

Firma QNAP oferuje różne, przystępne cenowo karty rozszerzeń sieci, umożliwiając firmom i użytkownikom prywatnym zwiększanie przepustowości QNAP NAS, serwerów i komputerów na potrzeby szybkich transferów danych i zastosowań wymagających dużej przepustowości.

Karta rozszerzeń sieci

 • Dostępne karty 2,5GbE, 5 GbE, 25 GbE, 10 GbE oraz 40 GbE
 • Obie opcje RJ45 i SFP+
 • Dostępne w wersji pojedynczych, jak i podwójnych portów sieciowych
 • Zgodność z systemem QTS, Windows i Linux OS
 • W zestawie uchwyty

Karta rozszerzeń QM2

 • Jedna karta zapewnia wysokiej szybkości pamięć masową i połączenia sieciowe 10 GbE
 • 2 porty NVMe lub SATA M.2 2280
 • Zgodność z 10GbE/5GbE/2,5GbE/1GbE/100MbE
 • Zgodność z systemem QTS, Windows i Linux OS
 • W zestawie uchwyty

Adaptery sieciowe Thunderbolt i USB

Ekonomiczne karty sieciowe Thunderbolt 3 i USB 3.2, które zapewniają urządzeniu QNAP NAS, komputerowi Mac® lub Windows® łączność sieciową o błyskawicznej szybkości 10GbE lub 5GbE za pośrednictwem portu Thunderbolt 3 typ C lub portu USB 3.2.

Połączenie z siecią 10GbE przez złącze Thunderbolt™ 3

Za pomocą przejściówki QNAP seria QNA można utworzyć sieć 10GbE pomiędzy komputerem z portem Thunderbolt 3 i innym urządzeniem lub serwerem NAS obsługującym sieć 10GbE w celu przesyłania danych z wysoką prędkością dla dużych plików i zwiększenia wydajności w pracy zespołowej. Seria QNA dostępna zarówno w wersji modeli z portami RJ45, jak i z portami SFP+, nie wymaga dodatkowych źródeł zasilania. Modele są przenośne, co ułatwia ich użytkowanie. Kompatybilność z systemem Windows i zawarty w pakiecie kabel Thunderbolt 3.

Sieć 5GbE z USB 3.2 Gen 1

Lekka i przenośna przejściówka QNAP QNA-UC5G1T USB 3.2 Gen 1 do 5GbE oferuje możliwość zapewnienia dodatkowego portu sieciowego do komputera lub serwera QNAP NAS. Urządzenie QNA-UC5G1T obsługuje połączenia 5GbE/2,5GbE/1GbE/100MbE, jest przydatne zwłaszcza w przypadku laptopów, które nie posiadają natywnej łączności z siecią Ethernet. Model QNA-UC5G1T nie wymaga dodatkowego źródła zasilania i może być łatwo przenoszony, umożliwiając uniwersalne zastosowania. Zgodny z komputerami z systemem Windows, Mac i Linux, zapewnia kable USB Type-C do Type-A.

Kompleksowe rozwiązanie 2,5GbE od QNAP

Pojawiające się wielogigabitowe standardy Wi-Fi 6 (802.11ax) spowodowały wzrost zapotrzebowania na połączenia sieci przewodowych i bezprzewodowych. Podczas gdy większa przepustowość sieci przynosi znaczne korzyści środowiskom wieloosobowym, takim jak miejsca pracy, większą przepustowość powinni mieć także zapewnioną użytkownicy domowi, aby móc korzystać z większej szybkości Internetu. Firma QNAP oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie sieci i pamięci masowej, spełniających wymogi wyższych szybkości!

 • Router z obsługą sieci Wi-Fi 6 i 10GbE – Routery QHora-301W obsługują dwupasmową sieć Wi-Fi 6 802.11ax (2,4 GHz i 5 GHz), zapewniając szybkość transferu do 3600 Mb/s oraz dodatkowo 2 porty 10GbE na potrzeby połączenia wysokiej szybkości.
 • Szybki serwer 2,5GbE NAS – QNAP NAS jest wyposażony w jeden lub więcej portów 2,5GbE, a funkcja Trunking portów umożliwia łączenie wielu portów w celu uzyskania większej przepustowości.
 • Przełącznik z obsługą 2,5GbE – Model QSW-1105-5T stanowi ekonomiczną opcję modernizacji sieci, zapewniając porty 2,5GbE i umożliwiając połączenie wielu stacji roboczych na potrzeby szybkiej współpracy w środowiskach z wieloma urządzeniami.
 • Modernizacja komputerów i laptopów – W komputerach i laptopach można zainstalować oparte na PCIe karty rozszerzeń sieci firmy QNAP, z obsługą szybkości 2,5GbE+. Alternatywnie laptopy mogą korzystać z przejściówki USB 3.2 Gen 1 do 5GbE, która umożliwia połączenia z wysokiej szybkości sieciami.

Wszystkie modele urządzeń dostępne są w naszym sklepie – Sklep QNAP.