QNAP® Systems, Inc. oficjalnie udostępnił QVR Pro  – aplikację do monitoringu wizyjnego, działającą niezależnie obok systemu operacyjnego NAS-a. QVR Pro zamienia urządzenie QNAP NAS w profesjonalny rejestrator NVR, dodatkowo oferujący atuty typowe dla urządzenia NAS – m.in. łatwe rozbudowywanie pojemności oraz integrację z rozwiązaniami Internetu Rzeczy (IoT). QNAP udostępnił również mobilną wersję aplikacji QVR Pro Client, zapewniającą użytkownikowi możliwości wygodnego zarządzania monitoringiem i przeglądania rejestrowanych treści z poziomu urządzenia mobilnego.

“W QVR Pro skumulowaliśmy wiedzę i doświadczenie, zdobyte podczas dziesięciu lat rozwijania narzędzi QNAP NVR oraz słuchania sugestii i rad użytkowników tych produktów. Chcemy dostarczyć naszym klientom rozwiązanie maksymalnie wygodne w obsłudze, wyposażone w bogaty zestaw funkcji typowych dla NAS-a – w tym m.in. wieloplatformowe oprogramowanie do zarządzania i śledzenia monitoringu, koncepty CMS, zaawansowane funkcje związane z kontynuowaniem pracy w razie awarii (failover), możliwość rozszerzania pamięci i wiele innych” – wyjaśnia Alan Kuo, Product Manager QNAP.

Niezależna przestrzeń dyskowa i skalowalna pojemność

QVR Pro dysponuje przeznaczoną tylko dla niego przestrzenią dyskową urządzenia QNAP NAS – jest ona dostępna tylko dla tej aplikacji, co gwarantuje, że inne oprogramowanie działające na NAS nie będzie miało na nią żadnego wpływu. Ponieważ zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową rośnie z czasem, użytkownicy mogą łatwo rozszerzać pojemność, podłączając do urządzenie odpowiednio obudowy rozszerzające lub korzystając z przestrzeni dyskowej innych QNAP NAS.

QVR Pro ma wbudowane 8 darmowych licencji

Inteligentny system zarządzania incydentami

QNAP dostarcza użytkownikom wiele różnych interfejsów API, pozwalających na szybkie zintegrowanie wielu różnych kamer, skonfigurowanie alertów czy nagrań. Możliwe jest też wykorzystanie urządzeń Internetu Rzeczy – tak, by system był bardziej bezpieczny i inteligentny.

Rozbudowana obsługa i zarządzanie kamerami

QVR Pro obsługuje tysiące modeli kamer ponad 140 marek oraz bogaty zestaw formatów multimedialnych, pozwalając tym samym użytkownikom na szybkie budowanie różnych systemów monitoringu wizyjnego, idealnie pasujących do ich wymagań i zapewniając jednocześnie łatwe zarządzanie kamerami. Użytkownicy mogą np. wyszukiwać kamery w różnych sieciach, dodawać i zarządzać nimi grupowo, używać kamer 360 stopni czy przypisywać kamerom dedykowane interfejsy sieciowe.

Elastyczne zarządzanie przestrzenią dyskową i funkcje failover

Użytkownicy mogą przypisać aplikacji dedykowaną przestrzeń dyskową oraz wyznaczać przestrzeń do zapisu danych z poszczególnych kamer (np. w oparciu o ich priorytet czy pole widzenia). Aby zagwarantować sobie zapis bez zakłóceń, możliwe jest stworzenie zapasowego woluminu w przestrzeni na nagrania. Jeśli podstawowy wolumin ulegnie uszkodzeniu, nagrania będę przechowywane na zapasowym.

Międzyplatformowy monitoring i zarządzanie – dzięki QVR Pro Client

Aplikację QVR Pro Client można zainstalować na komputerach Windows® oraz Mac® lub w HD Station na QNAP NAS. Użytkownicy mogą wygodnie przełączać się ze śledzenia widoku na żywo do pełnej kontroli nad obrazem w wybranych lokalizacjach. Nowa aplikacja mobilna oferuje wiele trybów wyświetlania obrazu i pozwala użytkownikom na wygodne monitorowanie wielu kanałów z dowolnego miejsca.

Dostępność

QVR Pro jest dostępny do pobrania w QTS App Center. QVR Pro Client jest dostępny dla QNAP HD Station (instalowany z poziomu HD Station), a także dla systemów desktop (Windows, Mac oraz Ubuntu) i mobile(Android oraz iOS).

Wymagania systemowe NAS:

  • QNAP NAS z procesorem x86 (64-bit) i co najmniej 4GB RAM (dla optymalnego efektu rekomendowane jest 8GB RAM).
  • QTS 4.3.3 (lub nowszy).

Do korzystania z QVR Pro niezbędna jest aplikacja Container Station 1.7.2551 (lub nowsza)

https://www.qnap.com/solution/qvr-pro-official/pl

Źródło: QNAP

QNAP® Systems, Inc. opublikował opracowanie white paper “Virtualization Station”, napisane z uwzględnieniem potrzeb dostawcy usług chcącego dowiedzieć się więcej o tym, czym jest wirtualizacja i dogłębnie poznać możliwości aplikacji QNAP Virtualization Station. Dokument zawiera również ocenę wydajności maszyn wirtualnych, co może pomóc użytkownikowi w wybraniu odpowiedniego do jego potrzeb urządzenia QNAP NAS i poznanie różnych scenariuszy konfiguracji i wdrożeń tych urządzeń.

Używając rozwiązań P2V (Physical to Virtual), organizacje mogą skonwertować istniejące już komputery PC i serwery do postaci wirtualnych maszyn – pozwala to na ograniczenie wydatków na zakup i zarządzanie sprzętem, a także na uproszczone całej firmowej infrastruktury. Virtualization Station sprawia, że QNAP NAS staje się czymś więcej niż rozwiązanie storage – może hostować wiele wirtualnych maszyn i być wykorzystywany do wirtualizowania serwerów i aplikacji. To, w połączeniu z wieloma zaawansowanymi funkcjami (jak np. Network & Virtual Switch czy physical device passthrough – np. USB oraz GPU), sprawia, że QNAP NAS oferuje wysoką wydajność oraz ogromny potencjał storage użytkownikom z różnych branż i organizacji. Dzięki Virtualization Station mogą się oni cieszyć praktycznie nieograniczonym potencjałem wirtualizacji.

„To opracowanie white paper jest świetnym źródłem informacji dla organizacji, chcących lepiej zrozumieć jak dobrze dopasowanym do wirtualizacji rozwiązaniem jest nowoczesny QNAP NAS, łączący w jednym urządzeniu przestrzeń dyskową, dużą moc obliczeniową, wirtualizację oraz dodatkowe usługi. Rzeczywiste wyniki wydajności maszyn wirtualnych na różnych modelach NAS dostarczają użytkownikowi przydatną wiedzę, dzięki której może on wybrać urządzenie idealnie pasujące do jego potrzeb” – komentuje Alfred Li, Product Manager z QNAP.

W opracowaniu znaleźć można wyniki testów wydajności maszyn wirtualnych na sześciu różnych modelach QNAP NAS – od urządzeń średniej klasy do wysoko wydajnych rozwiązań dla biznesu. Dokument stanowi więc cenne źródło wiedzy dla organizacji poszukujących niezawodnego rozwiązania do przechowywania danych i uruchamiania zwirtualizowanych aplikacji. W kryteriach testowych uwzględniono m.in. wydajność procesora, pamięci, dysku oraz połączenia sieciowego, a także liczbę maszyn wirtualnych, które można jednocześnie uruchomić. Oto podstawowe wnioski, które znalazły się w white paper:

  • Maszyna wirtualna wykorzystuje wirtualne (logiczne) rdzenie fizycznego procesora (który obsługuje dwa logiczne rdzenie, jeśli aktywna jest wielowątkowość). Jeśli więc istnieje potrzeba uruchamiania na jednym NAS-ie wielu maszyn wirtualnych, dobrym wyjściem będzie wybranie urządzenia wyposażonego w wielordzeniowy CPU oraz dużo pamięci.
  • W przypadku wielowątkowości skonfigurowanie dodatkowych wirtualnych rdzeni wcale nie koniecznie przekłada się na lepszą ogólną wydajność – zależy ona bowiem od tego, czy dane aplikacje zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze wielowątkowości
  • W przypadku aplikacji zaprojektowanych z myślą o pracy w jednym wątku, ważniejsze będzie tak, jakim zegarem taktowany jest procesor – a nie to, ile ma rdzeni.
  • Jeśli kluczowa jest wydajność, a nie liczba jednocześnie uruchomionych maszyn wirtualnych, lepszym rozwiązaniem będzie procesor o wyższym taktowaniu.
  • Ustawienia pamięci cache dysku mają bezpośredni wpływ na wydajność odczytu i zapisu danych w wirtualnej maszynie. Aby ją zwiększyć, użytkownicy powinni rozważyć zainstalowanie dysków SSD lub skonfigurować funkcję SSD caching.
  • Karty graficzne mogą zwiększyć ogólną wydajność maszyn wirtualnych – dzięki funkcji GPU. Jeśli karta wymaga dodatkowego zasilania, niezbędny będzie NAS wyposażony w zasilacz o mocy 450W (lub wyższej).

White paper “Virtualization Station” dostępny jest na stronie: https://view.publitas.com/qnap-1/qnap_vm_white-paper_en/

Więcej informacji o QNAP Virtualization Station znaleźć można na stronie: https://www.qnap.com/solution/virtualization-station-3/pl-pl/

Źródło: QNAP

Firma Synology® Inc. wprowadziła na rynek RackStation RS2818RP+, 16-kieszeniowy serwer NAS w obudowie 3U, zapewniający małym i średnim firmom dużą pojemność.

RS2818RP+ to pierwszy serwer 3U RackStation NAS firmy Synology z linii Plus. Obsługuje do 16 kieszeni dysków o pojemności do 192 TB. Pamięć masową można rozszerzyć do 336 TB, podłączając jednostkę RX1217(RP), co na bieżąco umożliwia zwiększanie pojemności.

„Znalezienie rozwiązania pamięci masowej, które przechowa duże ilości danych i umożliwi skalowanie wraz z rozwojem przedsiębiorstwa to jedno z najczęstszych wyzwań dla małych i średnich firm”, mówi Jason Fan, menedżer produktu w firmie Synology Inc. „RS2818RP+ zapewnia dużą pojemność w przystępnym całkowitym koszcie posiadania. Świetnie sprawdza się w firmach jako scentralizowane miejsce do przechowywania kopii zapasowej, serwer plików oraz miejsce do przechowywania kopii zapasowej typu hub-and-spoke”.

Model RS2818RP+ jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Atom® C3538 i pamięć 4 GB UDIMM DDR4 bez obsługi ECC., którą można rozszerzyć za pomocą czterech modułów 16 GB ECC UDIMM do 64 GB. Cztery porty Gigabit LAN można rozbudować za pomocą kart sieciowych 10GbE w celu zwiększenia wydajności, co zapewnia prędkość ponad 1400 MB/s przy odczycie sekwencyjnym i 26 000 operacji losowego zapisu IOPS.

Wraz z wprowadzeniem na rynek RS2818RP+ jest oferowana także przedłużona gwarancja EW202 na 5 lat.

RS2818RP+ pracuje z wykorzystaniem DiskStation Manager – jednego z najbardziej zaawansowanych i intuicyjnych systemów operacyjnych do urządzeń Synology NAS, który oferuje szeroki różne aplikacje zwiększające produktywność w pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji o urządzeniu RS2818RP+ można znaleźć pod adresem: https://www.synology.com/products/RS2818RP+

Źródło: SYNOLOGY