Tajpej, Tajwan, 25 październik, 2016 – QNAP® Systems, Inc. wprowadził dziś na rynek nową, wydajną serię serwerów NAS klasy Enterprise – TES-x85U – w skład której weszły 18-zatokowy model TES-1885U oraz 30-zatokowy TES-3085U. Obie nowości wyposażone są w wydajne, jednocześnie energooszczędne procesory Intel® Xeon® D i oferują unikalną możliwość wyboru pomiędzy dwoma systemami operacyjnymi. Użytkownik może sam zdecydować czy zainstaluje biznesowy, zorientowany na usługi storage system QES czy opierający się na aplikacjach QTS. Seria TES-x85U z QES doskonale się sprawdzi np. jako rozwiązanie backup storage dla serwera Enterprise ZFS NAS (ES1640dc) z dwoma kontrolerami.

W wyposażonych w interfejs 12Gb/s SAS modelach TES-1885U oraz TES-3085U zastosowano zaawansowane, wykonane w 14-nm procesie produkcyjnym procesory Intel® Xeon® D 64-bit SoC ze zintegrowanym układem PCH (odpowiednio 6 i 8 rdzeni). Oba modele mają dwa wbudowane porty 10GbE SFP+ (dzięki czemu natywnie obsługują środowiska sieciowe 10GbE), zaś ich wydajność można zwiększyć montując w portach PCIe Gen.3 dodatkowe adaptery 10GbE/40GbE oraz dyski PCIe NVMe SSD. Model TES-3085U szczególnie dobrze sprawdzi się jako ultrawydajne rozwiązanie storage flash – dzięki możliwości wykorzystania 24 zatok dyskowych oraz sześciu dedykowanych zatok SSD do cache’owania.

Seria TES-x85U oferuje elastyczność dwóch systemów operacyjnych – może to być oparty na FreeBSD system QES, idealny do rozwiązań storage enterprise i nastawiony na zachowanie ciągłości działań biznesowych lub też bazujący na systemie Linux QTS, umożliwiający korzystanie z aplikacji storage oraz ogromnego zestawu funkcji dodatkowych.

„Wraz z najwyższej jakości sprzętem oferujemy użytkownikom możliwość łatwej rozbudowy, najwyższą niezawodność oraz potężne możliwości zarządzania oprogramowaniem – dzięki temu seria TES-x85U idealnie nadaje się do realizacji zadań i obsługi aplikacji krytycznych dla funkcjonowania organizacji” – wyjaśnia David Tsao, Product Manager QNAP. „Możliwość elastycznego dobrania jednego z dwóch systemów operacyjnych pozwala firmom na idealne dopasowanie sprzętu do ich potrzeb oraz celów” – dodaje Tsao.

Dodajmy, że system QES obsługuje ZFS – najlepszy system operacyjny do zastosowań business data storage – a także oferuje bogaty zestaw funkcji kluczowych dla użytkowników rozwiązań enterprise storage, w tym m.in. RAID-Z do ochrony danych, prawie nielimitowaną liczbę migawek, SnapSync, narzędzie do deduplikacji danych oraz wbudowane narzędzia do kompresji danych, optymalizowania rozwiązań VDI storage, automatycznej naprawy uszkodzeń itp. W połączeniu ze SnapSync model TES-x85U może być wykorzystywany jako wydajny system backup dla QNAP Enterprise ZFS NAS, pozwalający na natychmiastowe przywracanie backupowanych lokalnie danych oraz zapewnienie maksymalnego czasu pracy firmowych zasobów.

Modele z serii TES-x85U w połączeniu z systemem QTS stanowią wszechstronne i kompletne rozwiązanie NAS. QNAP Qtier Technology pozwala na korzystanie z technologii Auto Tiering, która czuwa nad tym, by zapewnić maksymalną wydajność rozwiązania storage poprzez optymalizowanie rozkładu danych na dyskach SSD oraz SAS/SATA. Kompletny system odzyskiwania danych po awarii wyposażony został w bogaty zestaw narzędzi do backupu, w tym m.in. migawki wolumenów oraz LUN, RTRR, rsync oraz backup w chmurze. Użytkownicy mogą też tworzyć wirtualne maszyny Windows®, Linux®, UNIX® oraz Android™, pozwalające na uruchamianie na serwerze NAS rozbudowanych aplikacji (dzięki Virtualization Station), inicjować kontenery LXC oraz Docker® lub tworzyć aplikacje Internetu Rzeczy dzięki Container Station. QTS oferuje również możliwość korzystania z całego zestawu serwerów aplikacji (m.in. serwera web, VPN oraz FTP), zaś App Center oferuje setki dostępnych od ręki aplikacji umożliwiających dalsze rozszerzanie liczby funkcji NAS-a (np. o rozwiązanie do monitoring Surveillance Station, czy Q’center do centralnego zarządzania wieloma urządzeniami QNAP NAS i wiele innych).

Seria TES-x85U ma oficjalny certyfikat VMware® vSphere™ 6.0, obsługuje VAAI, zapewnia kompatybilność z Microsoft® Hyper-V® ze wsparciem dla ODX oraz Windows Server® 2012, a także obsługuje Citrix® XenServer™ 6.0 – co gwarantuje użytkownikowi pełną elastyczność w zakresie wdrażania i zarządzania środowiskami wirtualnymi.

Seria TES-x85U jest w pełni skalowalna – do nowych urządzeń można podłączyć aż do 8 obudów rozszerzających QNAP (REXP-1620U-RP oraz REXP-1220U-RP), aby elastycznie zwiększyć przestrzeń dyskowąurządzeń. Dzięki VJBOD (Virtual JBOD), użytkownicy mogą też „podłączyć” do serwera NAS nieużywane zasoby dyskowe innych urządzeń QNAP NAS i tworzyć wirtualne pule storage i wolumeny, na których można uruchamiać usługi NAS tak samo, jak na lokalnych dyskach.

Specyfikacja

TES-1885U: 6-rdzeniowy procesor Intel® Xeon® D-1531 2.2 GHz; pamięć DDR4 RAM rozszerzalna do 128 GB; 12x zatoka dla dysków 2.5″ / 3.5″ SAS oraz SATA z przodu, 6x zatoka dla dysków 2.5″ SATA 6Gb/s SSD z tyłu.

  • TES-1885U-D1531-32G:32 GB non-ECC RAM (16GB UDIMM x2)
  • TES-1885U-D1531-64G:64 GB non-ECC RAM (16GB UDIMM x4)
  • TES-1885U-D1531-16GR:16 GB ECC RAM (8GB RDIMM x2)
  • TES-1885U-D1531-32GR:32 GB ECC RAM (8GB RDIMM x4)
  • TES-1885U-D1531-128GR:128 GB ECC RAM (32GB RDIMM x4)

TES-3085U: 8-rdzeniowy procesor Intel® Xeon® D-1548 2.0 GHz; pamięć DDR4 RAM rozszerzalna do 128 GB; 24x 2.5″ zatoka dla dysków SAS oraz SATA z przodu, 6x zatoka dla dysków 2.5″ SATA 6Gb/s SSD z tyłu.

  • TES-3085U-D1548-32G:32 GB non-ECC RAM (16GB UDIMM x2)
  • TES-3085U-D1548-64G:64 GB non-ECC RAM (16GB UDIMM x4)
  • TES-3085U-D1548-16GR:16 GB ECC RAM (8GB RDIMM x2)
  • TES-3085U-D1548-32GR:32 GB ECC RAM (8GB RDIMM x4)
  • TES-3085U-D1548-128GR:128 GB ECC RAM (32GB RDIMM x4)

Oba modele przeznaczone są do montażu w szafie 2U; wyposażono je w 2x port 10GbE SFP+; 4x port Gigabit; 4x port PCIe.

Dostępność

QNAP TES-1885U jest już dostępny; QNAP TES-3085U będzie dostępny w listopadzie. Więcej informacji o nowościach oraz innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl i qnap.epasystemy.pl

 

Kontakt

biuro@blog.storageit.pl

Źródło QNAP.COM

Redaktorzy serwisu purepc.pl przedstawili test urządzenia Asustor AS6204T. Poniżej znajduje się artykuł podsumowujący pracę z redakcji purepc:

Podsumowanie – Asustor AS6204T to świetny wybór, jeśli…

Dostępne w sklepach NASy dzielą się właściwie na dwie grupy: drogie i słabe. Czemu taki, a nie inny podział? Zasada jest prosta – nie każdy tani serwer plików będzie kompletnie nie warty polecenia ze względu na lichą wydajność, a tym samym nie każdy mocny serwer kosztować musi kosztować krocie. Wiele razy udowodniliśmy już prawdziwość tej reguły. Wystarczy przywołać tu przykładowo Thecusa W2000, który mimo, że kosztował więcej od testowanego dziś Asustora, to osiągał naprawdę słabe rezultaty w testach wydajności. W przypadku niektórych modeli Synology również zdarzały się przypadki, gdy cena nie szła w parze ze sprawnością kopiowania danych. Na szczęście miałem okazję przyglądać się serwerom, w przypadku których wiemy, za co płacimy może nie najmniejsze, ale znowu wcale nie jakieś przesadnie wielkie pieniądze. Do tej grupy należy oczywiście Asustor AS6204T.

Asustor AS6204T to serwer NAS, który znakomicie sprawdzi się nie tylko jako prosty serwer NAS, ale także rozbudowane domowe centrum multimedialne, czy też wielozadaniowy firmowy magazyn danych.

Asustor AS6204T - Test wydajnego NASa o dużych możliwościach [nc7]

Na powyższej deklaracji tak naprawdę można by było w przypadku bohatera dzisiejszego testu poprzestać. Obserwując to, co się działo na wykresach na poprzednich stronach oraz zagłębiając się w jego specyfikację techniczną, czy też budowę i charakterystykę oprogramowania nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Asustor AS6204T jest jednym z najlepszych czterodyskowych serwerów NAS, jakie możemy kupić. Po prostu podczas jego testów cały czas tkwiłem w przekonaniu, że owszem, kosztujący około 2300 zł serwer wymaga dołożenia jeszcze czterech dysków twardych, co z łatwością dość znacznie podniesie cenę, ale dostaję za to w zasadzie kompletny NAS, któremu ciężko jest coś poważniejszego wytknąć. Dla niektórych wadą może okazać się dość wysoki pobór mocy, czy też pewne drobne niedociągnięcia w systemie Asustor Data Master. To wszystko, w moim przekonaniu traci na znaczeniu, gdy spojrzymy na całokształt konstrukcji. Asustor AS6204T znakomicie sprawdzi się jako nie tylko prosty serwer NAS, ale także rozbudowane centrum multimedialne. Nie ma również żadnych przeszkód, by wykorzystać cechy bohatera dzisiejszego testu także w firmie, gdzie sprawnie poradzi sobie z magazynowaniem różnorodnych danych, także kopii zapasowych. Generalnie, Asustor ten jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, zasługującym na naszą rekomendację.

Kluczowe funkcje:

  • Prosty, typowo „serwerowy” design
  • Wysoka jakość wykonania
  • Możliwość dołożenia pamięci RAM
  • Bogactwo portów rozszerzeń
  • Opcja podłączenia kina domowego (HDMI i S/PDIF)
  • Wyświetlacz LCD na froncie
  • Przystępny w obsłudze i rozbudowany system ADM
  • Wysoka wydajność
  • Dobra kultura pracy
  • Stosunek cena/jakość
  • Sporadyczne błędy w tłumaczeniu interfejsu ADM
  • Dość wysoki pobór mocy

Zapraszamy do przejrzenia całego artykułu znajdującego się na stronie: http://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/asustor_as6204t_test_wydajnego_nasa_o_duzych_mozliwosciach