QNAP wspiera usługi Directory-as-a-Service JumpCloud

QNAP® Systems, Inc. zaoferował wsparcie dla dostarczanej przez firmę JumpCloud® usługi Directory-as-a-Service® (DaaS), czyli chmurowej platformy do zarządzania profilami użytkowników oraz uprawnieniami, oferującej funkcję pojedynczego logowania do stacji roboczych, serwerów, aplikacji lokalnych oraz chmurowych, sieci Wi-Fi i VPN oraz udziałów. JumpCloud proponuję również integrację z oprogramowaniem biznesowym – w tym m.in. G Suite™, Office 365™, Azure™, AWS®, Google Cloud™ i SalesForce® – oraz tysiącami innych aplikacji i usług (dzięki natywnemu wsparciu dla protokołów LDAP, RADIUS oraz SAML 2.0). To bardzo wygodne rozwiązanie dla firm, zapewniające im wysoką elastyczność i oszczędności oraz pozwalające na łatwe i wygodne zarządzanie dostępem i uprawnieniami do wielu różnych aplikacji, urządzeń i sieci.

“Usługa LDAP-as-a-Service firmy JumpCloud stanowi dla użytkowników QNAP NAS wygodne, scentralizowane rozwiązanie do zarządzania użytkownikami i uprawnieniami, jednocześnie pozwalając im na zapewnienie bezpiecznego dostępu do zasobów NAS-a. To, że jest to usługa chmurowa sprawia, że pozwala ona użytkownikom na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy – czyni ją to idealną dla firm złożonych z wielu małych zespołów lub grup roboczych z niewielką liczbą użytkowników” – tłumaczy YT Lee, wiceprezes QNAP.

“Chmura zmienia sposób, w jaki korzystamy z usług IT, a JumpCloud dostarcza rozwiązanie, które zupełnie rewolucjonizuje zarządzanie usługami katalogowymi – prostsze, bardziej elastyczne, bezpieczniejsze i dostarczane z chmury. Cieszymy się na dalszą współpracę z QNAP i możliwość dostarczenia naszym wspólnym klientom bezpiecznego, prostego rozwiązania do zarządzania uprawnieniami do kluczowych dla nich danych przechowywanych na urządzeniach QNAP NAS” – dodaje Greg Keller, chief strategy officer w firmie JumpCloud.

Klasyczne wdrożenie w firmie – dowolnej wielkości – serwera LDAP zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami (sprzętu), a także skomplikowaniem zarządzania IT oraz koniecznością zatrudnienia lub przeszkolenia personelu odpowiedzialnego za skonfigurowanie i zabezpieczenie owego serwera. Chmurowa usługa LDAP firmy JumpCloud zapewnia firmom rozwiązanie dostępne online, które nie wymaga infrastruktury serwerowej i sprawia, że zarządzanie użytkownikami i dostępem jest prostsze, wygodniejsze i bardziej skalowalne. Dzięki zintegrowaniu LDAP-as-a-Service od JumpCloud z QNAP NAS, użytkownicy mogą wygodnie korzystać z udostępnionych folderów na NAS-ie dzięki oferowanemu przez JumpCloud wsparciu dla protokołów Samba/SMB z poziomu klientów z Windows® lub macOS®. JumpCloud oferuje również bardziej zaawansowane i użyteczne funkcje, które nie tylko odciążają dział IT (pozwalając jego pracownikom zająć się pilniejszymi i ważniejszymi zadaniami), ale pozwalają też użytkownikom końcowym na samodzielne zarządzanie wieloma funkcjami i narzędziami, bezpośrednio z poziomu chmury.

Tutorial prezentujący integrowanie usługi JumpCloud z QNAP NAS.

Źródło:QNAP