Przetestuj QNAP QWA-AC2600

,

QWA-AC2600 to karta sieci bezprzewodowej PCI Express (PCIe) 2,4/5 GHz dual band dual concurrent (DBDC), 4 x 4 multi-user MIMO (MU-MIMO) z dwiema kartami NIC Qualcomm QCA9984, obsługująca szybkość transferu do 2533 Mb/s.

W połączeniu z aplikacją WirelessAP Station możesz zamienić swój serwer QNAP NAS w bezprzewodowy punkt dostępu, który umożliwia bezpośredni dostęp do plików i usług serwera NAS. To rozwiązanie optymalizuje także prędkości dostępu i odciąża ruch z podstawowego routera/stacji bazowej. Możesz również wdrożyć serwer NAS jako drugi bezprzewodowy punkt dostępowy w domu, aby poprawić zasięg sieci bezprzewodowej. QWA-AC2600 i WirelessAP Station zapewniają większą elastyczność we wdrażaniu sieci bezprzewodowych i optymalizują wydajność sieci.

Aby rozpowszechnić informacje o wielu zaletach używania QWA-AC2600, firma QNAP poszukuje użytkowników serwerów QNAP NAS, którzy chcą przyłączyć się do publicznego programu testów QWA-AC2600. Zarejestruj się teraz, a jeśli będziesz jednym z 60 uczestników wybranych do udziału w Publicznym Programie Testów, wyślemy ci darmowe urządzenie QWA-AC2600 do użycia z twoim serwerem QNAP NAS!

Zwiększenie przepustowości w celu usprawnienia działania zatłoczonych sieci Wi-Fi

Bezprzewodowe podłączenie wielu urządzeń za pośrednictwem routera w celu uzyskania dostępu do plików NAS może prowadzić do utrudnienia ruchu i spowolnić przesył danych. A może wyeliminować pośrednika i uzyskać bezpośredni dostęp do serwera NAS? Wystarczy zainstalować QWA-AC2600 na serwerze QNAP NAS i skorzystać z aplikacji WirelessAP Station. Rozwiązanie to błyskawicznie zmieni serwer NAS w bezpieczny, bezprzewodowy punkt dostępu, co pozwoli na bezpośrednie połączenie wielu urządzeń, uzyskując optymalną prędkość dostępu.

Przed: Utrudnienie przepustowości

W przypadku zwykłej konfiguracji, jeśli wiele urządzeń korzysta z dostępu do plików i usług na serwerze NAS, korzystają one z przepustowości sieci. Im więcej połączonych urządzeń, tym wolniej działa sieć

Po: Bezpośredni dostęp do serwera NAS

Gdy używany jest model QWA-AC2600 oraz aplikacja WirelessAP Station, serwer NAS można zmienić w wysokowydajny punkt dostępu bezprzewodowego, z którym może się łączyć wiele urządzeń. Posiadane urządzenia mogą uzyskać bezpośredni dostęp do danych zapisanych na serwerze NAS, a dzięki pominięciu routera, prędkość dostępu do sieci nie ulegnie pogorszeniu.

Zwiększenie zasięgu działania sieci zapewni bezprzewodowe połączenie z dowolnego miejsca na świecie

Korzystając z modelu QWA-AC2600, można zmienić serwer QNAP NAS w drugorzędny punkt dostępu bezprzewodowego w domu lub w miejscu pracy. Model QWA-AC2600 obsługuje kanały 2,4G / 5G i jest wyposażony w cztery 5 dBi demontowalne wielokierunkowe anteny o wysokim zysku, zwiększające siłę sygnału i zasięg działania. Model QWA-AC2600 umożliwia użytkownikom bezpośrednie połączenie urządzeń z serwerem NAS w celu uzyskania dostępu do plików i usług, zapewniając znakomitą jakość połączenia bezprzewodowego w dowolnym miejscu.

Przed: Słaby sygnał Wi-Fi z tylko jednym bezprzewodowym punktem dostępu

Pozycja punktu dostępu bezprzewodowego może mieć znaczący wpływ na sygnał i zasięg sieci Wi-Fi. Punkty dostępu bezprzewodowego nie są przeznaczone do przesyłania sygnałów na większe odległości, mogą więc wystąpić tzw. „martwe strefy” w środowisku, w którym połączenie z Wi-Fi jest wolniejsze lub zawodne.

 

Po: Serwer NAS jako drugi punkt dostępu bezprzewodowego pozwoli uzyskać optymalny zasięg

Użyj serwera QNAP NAS jako punktu dostępu bezprzewodowego, aby zwiększyć zakres działania. Przy użyciu QWA-AC2600 i aplikacji WirelessAP Station można zmienić serwer NAS w wysokowydajny punkt dostępu bezprzewodowego. Wystarczy ustawić serwer NAS w centralnym położeniu, co pomoże zwiększyć zasięg działania istniejącej sieci Wi-Fi i wyeliminuje potencjalne martwe strefy.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy: www.qnap.com/testy

Kartę można zakupić w naszym sklepie – sklepqnap.pl

Źródło: QNAP