Protokół Dante w urządzeniach ATEN. Kolejna nowość w ofercie.

Obecna od ponad 40 lat na rynku firma ATEN nieustannie się rozwija. Producent stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza do oferty kolejne, ciekawe rozwiązania.
Tym razem tajwańscy projektanci postanowili stworzyć nowe urządzenie, wykorzystując popularny standard dystrybucji dźwięku w sieciach komputerowych.
Dzięki temu powstało urządzenie o nazwie ATEN VE66DTH, czyli Interfejs Dante Audio 6 x 6 z HDMI.
Protokół ten wykorzystuje istniejące sieci IP do dwukierunkowej transmisji audio. Dzięki temu, w zależności od możliwości sieci, możemy przesyłać na dużą odległość do kilkuset kanałów audio.

Dlaczego DANTE?

Zastosowanie protokołu Dante w urządzeniu pozwala na zmniejszenie kosztów instalacji. W dużych, rozbudowanych instalacjach, gdzie potrzebne jest położenie długich przewodów, łatwiej a przede wszystkim taniej jest to zrobić za pomocą skrętki.
Równocześnie, instalacja taka jest bardziej odporna na zakłócenia sygnału. Transmisja sygnału na długich dystansach odbywa się bez pogorszenia jakości.

Standard ten umożliwia przesył kilkuset kanałów za pomocą jednego przewodu. W przypadku zaawansowanych systemów audio, jest to rozwiązanie dużo lepsze, wygodniejsze a przede wszystkim pewniejsze.
Pozwala również na połączenie urządzeń przetwarzających sygnał cyfrowy, dzięki czemu zmniejszamy liczbę konwersji sygnału.

ATEN i Dante. Co nam to daje?

ATEN VE66DTH to interfejs audio posiadający sześć wyjść oraz sześć wejść z obsługą Dante oraz wejściem i wyjściem HDMI.
Urządzenie dostarcza nieskompresowany cyfrowy sygnał audio z niemal zerowymi opóźnieniami w standardowej sieci IP.

Transmituje i odbiera do 6 kanałów wejść i wyjść audio za pośrednictwem sieci Dante. Umożliwia obsługę mikrofonów dynamicznych i pojemnościowych jednocześnie. Dodatkowo może zasilać mikrofony pojemnościowe za pomocą napięcia 48V Phantom. Posiada wbudowane PoE, dzięki czemu może być zasilany przez kompatybilne urządzenie PSE przez kabel Ethernet.
Zapewnia elastyczne możliwości w zakresie audio wraz z odseparowywaniem i osadzaniem dźwięku. Umożliwia wyodrębnienie stereofonicznego sygnału audio HDMI do systemu sieciowego Dante oraz osadzenie sygnału audio Dante w sygnale na wyjściu HDMI.

Nowe urządzenie ATEN to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w wielu różnorodnych miejscach, takich jak: centra konferencyjne, sale koncertowe, obiekty rozrywkowe czy wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zastosowanie profesjonalnych urządzeń audio. 

Podsumowanie

ATEN VE66DTH:

  • To kompletne rozwiązanie sieciowe audio, które rozprowadza nieskompresowany, wielokanałowy sygnał audio poprzez standardowe sieci Ethernet, z prawie zerowym opóźnieniem i doskonałą synchronizacją.
  • Integruje do 6 kanałów monofonicznego sygnału wejściowego audio Line/Mic w systemie audio obsługującym Dante, obsługując zarówno mikrofony dynamiczne, jak i pojemnościowe.
  • Zapewnia zasilanie 48V Phantom do mikrofonów pojemnościowych
  • Obsługuje AES67
  • Łatwe w użyciu i konfiguracji – użytkownik może użyć „Dante Controller” do prostej konfiguracji
  • Oferuje do 6 kanałów zbalansowanych wyjść liniowych audio mono z sieci Dante do systemu audio
  • Posiada wejście HDMI 2.0 zgodne z HDCP 2.2  –  sygnał audio stereo z HDMI może być wyodrębniony do sieci Dante
  • Posiada lokalne wyjście HDMI 2.0  – może osadzać sygnał audio Dante w sygnale na wyjściu HDMI
  • Wspiera PoE – zasilanie może być dostarczane przez kompatybilne urządzenie PSE poprzez kabel Ethernet

Produkt do kupienia w sklepie ATENPro.pl