2 listopada 2022 r. Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu WRX560, rozszerzając swoją linię docenianych przez krytyków routerów o zaawansowany router Wi-Fi 6, zaprojektowany w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej łączności gospodarstwom domowym o dużych potrzebach. Dzięki intuicyjnemu i bogatemu w funkcje systemowi operacyjnemu Synology Router Manager (SRM) oraz zaawansowanemu sprzętowi model WRX560 może sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z siecią domową.

— Cieszymy się, że możemy dodać WRX560 do naszej oferty — powiedział Mike Chen, menedżer produktu ds. urządzeń Synology Router. — Model WRX560, plasujący się tuż za naszym flagowym modelem RT6600ax, nadal zapewniając wysoką wydajność i zaawansowane funkcje sieciowe, ale dla szerszej publiczności.

Konstrukcja skupiająca się na wydajności

Model WRX560 został stworzony z zaawansowanych komponentów, zapewniając optymalną wydajność zarówno dla gospodarstw domowych o dużych potrzebach, jak i entuzjastów sieci. Dzięki technologii Wi-Fi 6, WRX560 oferuje szybką łączność Wi-Fi o łącznej przepustowości do 3 000 Mb/s1 w celu zapewnienia bezbuforowego przesyłania strumieniowego i szybkiego pobierania. Czterordzeniowy procesor 1.4 GHz i 512 MB pamięci RAM umożliwiają obsługę do 150 podłączonych urządzeń bez zakłóceń.

W odróżnieniu od większości dostępnych na rynku routerów model WRX560 posiada konfigurowalny port sieci WAN/LAN 2,5GbE, który obsługuje urządzenia o wysokiej wydajności lub superszybkie plany internetowe. Dodatkowo zgodność z nowym zakresem 5.9 GHz umożliwia dostęp do pasma bez zakłóceń, co pozwala uzyskać większą potencjalną szybkość połączenia2 lub dedykowaną sieć bezprzewodową backhaul.

Bezproblemowa łączność dla całego domu

WRX560 obejmuje funkcje zwiększające możliwości połączeń bezprzewodowych, zapewniając szybsze i bardziej stabilne połączenia. Router ten może zostać włączony do konfiguracji sieci mesh z innymi urządzeniami Synology Router, aby zapewnić spójny, szybki zasięg w całym domu przy użyciu jednej nazwy sieci Wi-Fi3. Użytkownicy posiadający istniejące routery Synology mogą w pełni wykorzystać możliwości swojego urządzenia, wykorzystując je jako dodatkowy punkt Wi-Fi.

Funkcje zapewniające bezpieczeństwo dzieciom w Internecie

Model WRX560 obejmuje kompleksowe funkcje kontroli rodzicielskiej i filtrów Internetowych zapewniane przez pakiet Safe Access, dzięki którym Internet staje się bezpieczniejszy.

Ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem przez dzieci

Rodzice mogą ustawić limity korzystania z Internetu lub ograniczyć dostęp do Internetu do określonych godzin dla każdego urządzenia dziecka, w tym laptopów, smartfonów, tabletów i konsoli do gier.

Filtry internetowe

Uniemożliwiaj dzieciom dostęp do witryn internetowych z treściami dla dorosłych, przemocą, grami i do serwisów społecznościowych, a także zablokuj nieodpowiednie dla ich wieku wyniki wyszukiwania. Użytkownicy mogą elastycznie stosować filtry, na przykład ograniczając dostęp do mediów społecznościowych w godzinach odrabiania pracy domowej.

Śledzenie użycia

Safe Access zapewnia wgląd w aktywność dzieci w Internecie, możesz sprawdzić np. ile czasu dziennie spędzają w Internecie lub czy próbują odwiedzać nieodpowiednie strony internetowe.

Zaawansowane funkcje sieciowe w systemie Synology Router Manager

Popularny wśród entuzjastów routerów system SRM obejmuje szereg zaawansowanych funkcji sieciowych, w tym hostowanie serwerów VPN, precyzyjną kontrolę wykorzystania przepustowości urządzeń w sieci oraz segmentację sieci VLAN.

VPN Plus

VPN Plus, idealny dla pracowników zdalnych i biur, zapewnia możliwość szybkiego nawiązywania bezpiecznych połączeń z sieciami wewnętrznymi za routerem, łączenia wielu lokalizacji dzięki bezpiecznym tunelom IPsec w celu udostępniania zasobów w różnych sieciach oraz dostęp do oprogramowania komputerowego z dowolnego miejsca za pomocą funkcji zdalnego pulpitu.

Zarządzanie ruchem

WRX560 zapewnia użytkownikom precyzyjną kontrolę i nadzór nad ruchem sieciowym. Dzięki możliwości przeglądania szczegółowych informacji o ruchu sieciowym aplikacji i urządzeń oraz stosowania zasad określania ruchu i jakości usług użytkownicy mogą zoptymalizować swoją sieć w oparciu o ich konkretne potrzeby.

Segmentacja sieci VLAN

Funkcja segmentacji sieci VLAN umożliwia użytkownikom tworzenie sieci VLAN oraz definiowanie niestandardowych reguł zapory, zasad jakości usług i zasad dostępu dla każdej sieci. W przypadku użytkowników domowych segmentacja sieci VLAN jest najczęściej używana do izolowania podatnych na zagrożenia urządzeń IoT od sieci głównej, aby zapewnić komputerom i serwerom NAS ochronę przed potencjalnymi włamaniami.

Zarządzanie z dowolnego miejsca

Aplikacja mobilna DS router oferuje szeroki zakres funkcji, w tym konfigurację routera, monitorowanie ruchu, kontrolę rodzicielską, tworzenie sieci dla gości oraz zarządzanie siecią.

Dostępność

WRX560 będzie można kupić w Polsce od 2 listopada 2022 r. Zapraszamy do do sklepsynology.pl

  1. Maksymalna szybkość transmisji bezprzewodowej dla radia 2,4GHz i 5GHz wynosi odpowiednio 600Mbps i 2400Mbps. Rzeczywista przepustowość danych bezprzewodowych, zasięg sieci bezprzewodowej i maksymalna ilość podłączonych urządzeń nie są gwarantowane i będą się różnić w zależności od urządzeń klienckich, warunków sieciowych i czynników środowiskowych.
  2. Zależnie od lokalnych przepisów dotyczących łączności bezprzewodowej i implementacji po stronie klienta.
  3. Szczegółowe informacje dotyczące pełnej zgodności z siecią mesh można znaleźć tutaj.