Kolejne nowości w ofercie ATEN

W kraju wakacje, na świecie ciągle pandemia, a tymczasem na Tajwanie ATEN wprowadza kolejne nowe produkty do swojej oferty.

Tym razem producent postawił na połączenie praktyczności z pożytecznością. Otóż ATEN wprowadził na rynek nowy nadajnik HDMI i VGA HDBaseT w postaci płytki naściennej (wallplate). Tłumacząc to w sposób bardziej zrozumiały, tajwańscy projektanci stworzyli nowy model ekstendera w bardzo praktycznym i eleganckim wydaniu – do zamontowania w ścianie.

Dlaczego ekstendery naścienne to dobry wybór?

Konstrukcja płytki ściennej UE / USA pozwala na wygodny montaż w podwójnej puszce przyłączeniowej. Dzięki takiej konstrukcji możemy ukryć okablowanie, zamieścić potrzebne porty dokładnie w tym miejscu, w którym potrzebujemy oraz osiągnąć bardzo elegancki efekt wizualny.

Nadajniki VE2812AEUT / VE2812AUST HDMI i VGA HDBaseT wallplate UE / USA służą do wysyłania sygnału VGA (z audio) i HDMI na odległość do 100 m. Wszystko to przy użyciu pojedynczego kabla Cat 5e / 6 / 6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6, który można wygodnie zamontować w podwójnej puszce przyłączeniowej.
Kompaktowa konstrukcja płytki ściennej eliminuje użycie kabli, umożliwiając schludny i wygodny montaż. Dzięki zastosowaniu ekstendera naściennego, możemy uzyskać elegancki wygląd oraz idealnie wkomponować urządzenie w wystrój każdej nowoczesnej sali konferencyjnej, lekcyjnej, wykładowej czy każdej innej.

Urządzenia te mogą również służyć jako przełączniki wideo, łącząc dwa źródła i kierując je na wyjście.

Kluczowe funkcje ekstenderów naściennych obejmują:

 • Plug-and-Play – obsługuje starsze i popularne interfejsy AV, w tym VGA, HDMI i dźwięk stereo, dzięki czemu możesz podłączyć dowolne urządzenie
 • Transmisja 4K do 100m – zapewnia doskonałą jakość obrazu do 4K @ 100m i 1080p @ 150m za pomocą pojedynczego kabla Cat 6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6, wydłużając połączenia wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia wyjściowe. Umożliwiają również łatwe połączenie z odbiornikami ATEN HDBaseT, w celu obsługi różnorodnych interfejsów wyświetlania, takich jak DisplayPort, HDMI i DVI
 • Wiele opcji przełączania – automatycznie przełącza się na nowo podłączone źródło
 • Działa jako przełącznik lub konwerter
       • Przełącznik: łączy dwa źródła (HDMI lub VGA)
       • Konwerter: użyj odbiorników z innym interfejsem wyjściowym (DVI, DisplayPort lub HDMI)
 • Obsługuje tryb transmisji lub poleceń RS-232
 • Obsługuje Power over HDBaseT (PoH) oraz umożliwia zasilanie z innego urządzenia Power Source Equipment (PSE).
 • Maksymalizuje możliwości technologii HDBaseT i oferuje kanały IR i RS-232 do sterowania urządzeniami znajdującymi się w trudno dostępnych obszarach, a także usprawnia ich obsługę

Ekstendery ścienne ATEN można wygodnie montować w standardowych puszkach ściennych. Płytki ścienne typu EU / MK są zaprojektowane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi wymiarów, kompatybilnymi z normami UE.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do sklepu ATENPro